Gündem Haberleri

  İngiltere'de eşcinsel evliliğe İslamcı tepkisi

  LONDRA (A.A)
  04.01.2006 - 10:47 | Son Güncelleme:

  İngiltere İslam Konseyi Başkanı İkbal Sacranie, “eşcinselliğin kabul edilemez, eşcinseller arasında evliliğin ise zararlı olduğunu” söyledi.

  Sacranie, geçen ay İngiltere'de yürürlüğe giren ve eşcinsellerin evlenmelerine olanak tanıyan yasaya tepki göstererek, “eşcinsel evliliklerinin toplumun en küçük birimi olan aileye zarar verdiğini” belirtti. “Toplumun bu durumu teşvik etmemesi gerektiğini” ifade eden Sacranie, “buna rağmen yasanın çıkmasıyla önü açılan eşcinseller arası evliliklere herkesin hoşgörüyle yaklaşması gerektiğini” söyledi.

  Sacranie, “Başkalarının yaşam biçimlerinden ya da yorumlarından rahatsız olabiliriz, ama sonuçta hepimiz insanız” dedi. Sadece İslamiyet'in değil, Hıristiyanlık ve Museviliğin de bu konuda aynı esasları benimsediğini kaydeden Sacranie, “Bütün dinler eşcinselliğin zararlı olduğunu söylüyor” diye konuştu.

  Bu arada, eşcinsellerin haklarını savunan OutRage örgütünden Peter Tatchell, Sacranie'nin sözlerini eleştirerek, “bir azınlığın başka bir azınlığın haklarına saldırmasının trajik olduğunu” ifade etti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı