Gündem Haberleri

  İngiltere'de Başbakan Brown erken seçime karşı

  (a.a.)
  06.10.2007 - 20:21 | Son Güncelleme:

  İngiltere Başbakanı Gordon Brown erken seçime gitmeyeceğini bildirdi.

  Brown, BBC'ye verdiği demeçte, İşçi Partisi'nin parlamentodaki çoğunluğunu artırmak ve seçmenlerin kendisini 5 yıllığına yeniden bu göreve seçmesi amacıyla erken seçimlere gidebileceğine dair haftalardır İngiliz kamuoyunu meşgul eden söylentilere son verdi ve "Erken seçim çağrısında bulunmayacağım" dedi.

  Hükümetine, kamu siyaseti reformlarını uygulaması için zaman tanımak istediğini belirten Brown, İngiltere'de bir değişim için vizyonu bulunduğunu ve hükümetinin bunu nasıl uygulayacağını halkına göstermek istediğini ifade etti.

  Brown'un açıklaması, bu hafta yapılan kamuoyu yoklamalarının, ana muhalefetteki muhafazakarların, Brown'un İşçi Partisi ile arasındaki farkı kapatmaya başladığını göstermesinden sonra geldi.

  Tony Blair'in yerine geçen Haziran'da Başbakan atanan Brown, 2010 seçimlerine kadar bu görevde kalabilecek. Ancak Brown'un kendisini yeniden 5 yıllığına bu göreve seçtirmek ve partisinin parlamentodaki çoğunluğunu artırmak için erken seçim çağrısı yapabileceğine yönelik ülkede yaygın söylentiler bulunuyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı