Gündem Haberleri

  İngiltere'de bağımsız milletvekili George Galloway'a soruşturma

  A.A.
  25.01.2006 - 10:59 | Son Güncelleme:

  İngiltere'de İşçi Partisi'nden atıldıktan sonra bağımsız milletvekili seçilen George Galloway hakkında, Irak'ta Saddam Hüseyin döneminde “gıda karşılığı petrol” programındaki yolsuzluğa karıştığı gerekçesiyle soruşturma açılacağı bildirildi.

  The Guardian gazetesi, İngiltere'de Kanal 4 televizyonunun “Big Brother” yarışmasına katıldığı için eleştirilere hedef olan Galloway için, Ağır Dolandırıcılık Masası'ndan 4 uzmanın Washington'a giderek söz konusu yolsuzlukla ilgili belge topladıklarını yazdı.

  Ekibin 4 hafta içinde bir rapor hazırlayacağını kaydeden gazete, ardından Ağır Dolandırıcılık Masası şefi Robert Wardle'ın, aralarında George Galloway'in de bulunduğu İngiltere'deki bazı kurum ve kişiler hakkında cezai takip başvurusu yapabileceğini bildirdi.

  Irak savaşına karşı tavrı nedeniyle Başbakan Tony Blair ile ters düşmesi üzerine İşçi Partisi'nden uzaklaştırıldıktan sonra “Respect” hareketinin adayı olarak Avam Kamarası'na bağımsız girmeyi başaran Galloway, halen “Big Brother” yarışma evinde bulunuyor. Dış dünyayla ilişkisi kesik olan milletvekilinin dışarı çıktığında tatsız bir sürprizle karşılaşabileceği belirtiliyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı