Gündem Haberleri

  İngiltere seçimlerinin kaderini belirleyen anlar

  Time
  11.05.2010 - 16:42 | Son Güncelleme:

  İngiltere 30 yılı aşkın bir aradan sonra ilk kez iktidarda bir koalisyon hükümetiyle karşılaşacak gibi görünüyor. Aylar süren inişli çıkışlı seçim kampanyaları ardından sonuçlar bazıları için sürpriz, bazıları için şok yarattı.

  Galip gelenin bile elde ettiği sonuçtan memnun kalmadığı İngiltere seçimleri, ilkleri, skandalları, inişli çıkışlı bir grafik sergileyen adaylarıyla daha uzun süre konuşulacağa benziyor. Seçimler öncesinde birbirlerinin adını bile kullanmaktan kaçınan adaylar bugün bir koalisyon hükümeti kurmak için görüşmeler yaparken, İngiliz kamuoyu bu üç uyuşmaz karakterli adamın bu süreçten nasıl bir sonuçla çıkacağını merak ediyor.

   

  Hiçbir partinin tek başına iktidar gelmesini sağlayacak bir üstünlük elde edememesinin ardından, üç İngiliz parti lideri bugün önlerine konulan karmaşık, seçenekleri değerlendirmeye çalışıyor. Time, yorucu bir seçim kampanyasının ardından güç ve var olma mücadelesine devam eden üç parti liderinin seçimlerdeki en önemli anlarını seçti. Bazen kazandıklarını sandılar, bazen ümitlendiler, bazen son bir gayretle güç toplamaya çalıştılar. Ancak sonuç herbiri için beklenenden farklı oldu.

   

  İNGİLTERE SEÇİMLERİNDE BELİRLEYİCİ OLAN ANLAR

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı