Gündem Haberleri

  İngiliz yazardan Bodrum'da kız arkadaşı protestosu

  A.A
  10.10.2008 - 21:27 | Son Güncelleme:

  Bodrum'da yaşayan İngiliz yazar ve işletmeci Daniel Koplowitz, kendisini dolandırdığını iddia ettiği eski bayan arkadaşının iş yerinin önünde pankart açarak eylem yaptı.

  Alınan bilgiye göre Gümüşlük'te 4 apart otel ve 1 restoran işleten 71 yaşındaki İngiliz yazar Koplowitz, eski bayan arkadaşı N.İ'nin kendisini dolandırdığını öne sürerek, N.İ'ye ait olduğunu iddia ettiği baharatçı dükkanının önüne gelerek eylem yaptı. İngiliz yazar, üzerinde “N.İ bana evimi ve paramı geri ver” yazılı pankart açarak basın açıklaması yaptı.

  Koplowitz açıklamasında “Biz N.İ İle ortak bir şirket kurduk. O iki gün sonra gizlice gitti ve bankadaki paranın hepsini çekti. Ortada suç yok. Vekalet verdim, inandım. Evlenecektik. Her şeyi benim üstümden almış ve kendi üstüne yapmış. Şimdi onu bulamıyorum” dedi.

  Daniel Koplowitz , N.İ'nin kendi üzerine yaptırdığını öne sürdüğü evinin 400 bin YTL değerinde olduğunu belirtti. Protesto esnasında N.İ'nin iş yerinde bulunamadığı öğrenildi.

  DANİEL KOPLOWİTZ

  1975'te esrar kaçakçılığı suçundan Suriye sınırında tutuklandıktan sonra Antalya, Sağmalcılar, Burhaniye ve Buca gibi Türkiye'nin çeşitli cezaevlerinde 12 yıl hapis yatan Koplowitz, yaşadıklarını “Karafatmanın Sarayı” adlı romanda kaleme almıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı