Gündem Haberleri

  İngiliz polisi, PKK çadırını ağır silahlarla bastı

  Alpaslan DÜVEN – LONDRA / DHA
  28.10.2011 - 15:18 | Son Güncelleme:

  PKK yandaşlarına yönelik baskısını son aylarda iyice arttıran İngiliz güvenlik güçleri, dün akşam saatlerinde, PKK mensuplarının şehir merkezindeki St Paul’s Katedrali önünde kurdukları eylem çadırını bastı.

  Londra'nın en büyük katedrali olan St. Paul’s Katedrali ile Londra Borsası yakınlarında iki haftadır kurdukları çadırlar ile kapitalizmi ve işsizliği protesto eden gençlerin arasına karışan PKK'lılar, kurdukları çadırla örgüt propagandası yaptığı belirtildi.

   

  Polisten alınan bilgilere göre, Scotland Yard'ı arayan bir kişinin "PKK'lıların çadırında silah gördüğünü" söylemesi üzerine gerçekleştirilen baskında gözaltına alınanlar oldu.

   

  İngiliz siyasi gözlemciler, Londra'daki güvenlik birimlerinin son aylarda örgüte uyguladığı baskıların yoğunlaşmasına paralel olarak, PKK yandaşlarının da eylemlerini artırdıkları değerlendirmesinde bulundu.

   

  İngiliz istihbarat servisi MI5, geçtiğimiz Haziran ayında örgütün İngiltere sorumlusu Ali Engizek'i Almanya'ya sınır dışı etmişti.

   

  Geçtiğimiz günlerde, çeşitli İngiliz medya organlarını işgal girişiminde bulunan Londra'daki PKK'lılar, örgüt üzerinde artan baskıları protesto etmek için iki gün önce de İngiliz Başbakanlık binası önünde bir gösteri düzenlemişlerdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı