Gündem Haberleri

  İngiliz gazetesi bu fotoğrafın Taksim'de çekildiğini öne sürdü

  DHA
  07.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiliz bulvar gazetelerinden Daily Mail, daha önce Şili'de çekilen bir fotoğafı Türkiye'den gibi göstererek büyük bir hataya imza attı. Gazeteye ait internet sitesinde verilen haberde, Şili polisinin sokak köpeğine gaz sıkarken çekilmiş fotoğrafı Taksim’de çekilmiş gibi gösterildi. Gelen tepkiler üzerine fotoğraf internet sitesinden kaldırıldı.

  Gazete, bu fotoğraflar "Masum kurban: İstanbul’da bir Türk polisi kendilerine doğru gelen bir köpeğe göz yaşartıcı gaz sıktı" diye yazdı.

  İngiliz gazetesi bu fotoğrafın Taksimde çekildiğini öne sürdü

  Daily Mail, daha önce Associated Press ajansı tarafından servis edilen ve Şili’nin başkenti Santiago’daki protesto gösterileri sırasında çekilen başka bir fotoğrafı da yine Taksim’de çekilmiş gibi göstererek altına "Bir grup köpek İstanbul’daki gösteri karmaşasının arasında kaldı" diye yazdı.

  Gezi olaylarında polisin köpeklere bile göz yaşartıcı gaz sıktığını iddia eden gazete, "Türk polisi gösteriler sırasında insanların yüzüne gaz sıkmasının büyük tepkiler aldı. Twitter’a yüklenen fotoğraflar Gezi Parkı’nda köpeklerin de kargaşanın ortasında kaldığını gösteriyor" diye yazdı.

  Daily Mail’in internet sitesinde yayınlanan fotoğraflardan Taksim’de çekilenlerin oldukça net olduğu görülürken, diğer fotoğrafların bulanıklaştırılmış olması dikkat çekti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı