Gündem Haberleri

  İnekleri meraya salma töreni

  Aydın FİDAN/KARACABEY (Bursa), (DHA)
  13.05.2010 - 12:36 | Son Güncelleme:

  Bursa'nın Karacabey İlçesi'nde ıslah çalışmaları 3 yılda tamamlanan köy merası AK Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu'nun da katıldığı törenle hizmete girdi. Kurdele kesiminin ardından 215 inek meraya salındı.

  İNEKLER MERAYA TÖRENLE BÖYLE SALINDI

  Bursa İl Tarım Müdürlüğü'nce yürütülen ‘Mera Islah ve Amenajman Projeleri’ kapsamında Karacabey'e bağlı Hotanlı Köyü'nde ıslah edilen 586 dekarlık mera, hizmete açılamasıyla ilgili tören düzenlendi. AK Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu, Karacabey Kaymakamı Dursun Balaban, Garnizon Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Galip Erbil, Belediye Başkanı AK Parti'li Ergün Koç, Bursa İl Tarım Müdür Vekili İhsan Duman başta olmak üzere siyasi parti temsilcileri, Belediye ve İl Genel Meclisi üyeleriyle çiftçilerden oluşan kalabalık bir topluluğun katıldığı tören, halk oyunları gösterileriyle devam etti.

  Törende konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu da tarım ve hayvancılığa kendi dönemlerinde desteklemelerin arttığını savunurken, çiftçilere de eylem birliği içerisinde yeni projeler üretme çağrısında bulundu.

  Konuşmaların ardından projede emeği geçenlere plaket verilirken, kesilen kurdelenin ardından inekler meraya salındı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı