Gündem Haberleri

  İnegöl'de 750 kanatlı, kuş gribi şüphesiyle tedbir amaçlı itlaf edildi

  a.a.
  30.10.2005 - 15:06 | Son Güncelleme:

  Bursa'nın İnegöl İlçesi'ne bağlı Akbaşlar Köyü'nde ilk belirlemelere göre yalancı tavuk vebasından (newcastle) kaynaklanmış olabileceği bildirilen tavuk ölümleri nedeniyle başlatılan çalışmalar kapsamında, toplam 750 tavuk ve ördek tedbir amacıyla itlaf edildi.

  İnegöl Tarım İlçe Müdürü Mahmut Doğru, Akbaşlar Köyü'nü 3 gün önce kontrol altına aldıklarını belirterek, kontrollerin devam ettiğini söyledi. Yapılan ilk denetimlerde, Mustafa Atış, Nail Çakır, Ümmet Aslan, Arif Çetin ve Nevzat Ayvaz'a ait tavukların telef olduğunun belirlendiğini kaydeden Doğru, bu tavuklardan alınan numunelerin İzmir Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü'ne gönderildiğini anımsattı.

  Doğru, buradan gelecek rapor doğrultusunda hastalığın adını koyacaklarını ifade ederek, “Dün akşam da burada kontrollerimizi sürdürdük. Şu ana kadar 750 tane tavuk ve ördeği itlaf ettik. Köye giriş çıkışlarda araçları ilaçlıyoruz. Bu bir kontrol çalışmasıdır. Vatandaşlarımız tavuk ve yumurta tüketimine devam etsinler. Korkulacak bir şey yok” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı