Gündem Haberleri

  İnegöl'de 3 fabrika kül oldu

  Hakan ÜZER/İNEGÖL (Bursa), (DHA)
  06.08.2006 - 17:42 | Son Güncelleme:

  Bursa'nın İnegöl İlçesi Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren karton ve ambalaj üretimi yapan Olmuksa Fabrikası'nda çıkan yangın kısa sürede büyüdü ve yandaki iki fabrikaya da sıçradı.

  İnegöl İtfaiyesi'nin yetersiz kaldığı yangına Bursa ve çevre ilçelerden takviye ekip gönderildi. Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde bulunan söndürme helikopteri de yangına havadan müdahale etti. Can kaybının meydana gelmediği yangında, dumandan zehirlenen iki itfaiye eri, İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

  İnegöl Organize Sanayi Bölgesi'nde 1995 yılında 18 bin 102 metrekare kapalı alanda Kav Ambalaj Sanayi olarak üretime başlayan ve 2001 yılında Olmuksa adı altında Sabancı Holding bünyesine katılan fabrikada saat 15.30 sıralarında yangın çıktı. Karton ve ambalaj üretimi yapılan fabrikanın palet bölümünde çıkış nedeni belirlenemeyen yangına ilk olarak işçiler müdahale etti. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına daha sonra İnegöl Belediye İtfaiye ekipleri müdahalede bulundu.

  İnegöl İtfaiyesi'nin yetersiz kaldığı yangına Bursa ve çevre ilçelerden takviye istendi. Söndürme çalışmaları devam ederken, bir türlü kontrol altına alınamayan yangın, Olmuksa'nın yanında bulunan İsko Tekstil Fabrikası'na ait depoya ardından da Tekmis Tekstil Fabrikası'na sıçradı. Yangına Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki söndürme helikopteri de havadan müdahale etti.

  YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

  Olmuksa Fabrikası'nda çıkan ve yanındaki iki fabrikaya daha sıçrayan yangın akşam saatlerinde kontrol altına alındı. Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangında maddi hasarın çok büyük olduğu, kesin rakamın hasar tesbit çalışmalarının ardından açıklanacağı bildirildi.

  Can kaybının meydana gelmediği yangında, dumandan zehirlenen iki itfaiye eri, İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yangın haberini alan işçi yakınları fabrika önüne koşarken, bazı işçiler sinir krizi geçirdi. Tamamen yanan Olmuksa Fabrikası'ndaki zararın yaklaşık 20 milyon YTL olduğu belirtilildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı