Gündem Haberleri

  İndirmediler

  Hürriyet Haber
  16.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bu kamyon gündüz baskınına giden 10 teröriste mezar oldu.

  HAKKÂRİ’nin Şemdinli ilçesi Güzelkonak Jandarma Karakolu’na önceki gün saat 15.00 sıralarında, saldırmaya çalışan PKK’lı teröristler, Mehmetçiklerle girdikleri çatışmada öldürüldü.
  Bir kamyonetin içine kum torbalarıyla siperler yapan teröristler, buradan uzun namlulu silahlarla karakola ateş açmak istedi.
  Karakolun nöbetçi kulübesindeki Mehmetçik, kamyonu karakolun tel örgü sınırında fark edip, anında ateş açtı. Karakoldaki Mehmetçiklerin de çatışmaya girmesi üzerine kamyondaki 10 terörist yere bile inemeden siper yaptıkları kum torbalarının ardında öldü. Askerler, kamyondaki teröristlere destek için çevrede olan ve çatışma çıkınca kaçan bazı teröristleri ise  takibe aldı. /images/100/0x0/55eade91f018fbb8f89be913

  1 korucu şehit oldu

  Bu arada yoldan geçen bir çok araç, çatışmanın ortasında kaldı. Çatışma sonrası fotoğrafı çekilen kamyonda terörist cesetleri, silahlar, kum torbaları ve kasadaki “Dünya hoş sonu boş” yazısı dikkat çekiyordu. Hakkâri Valiliği’nden yapılan açıklamada, 6’sı asker 9 kişinin yaralandığı belirtildi. Hafif yaralı olan 6 asker tedaviye alındı. Güzelkonak’la eşzamanlı olarak, Şapatan Jandarma Karakolu ve Durak Piyade Hudut Bölük Komutanlığı’na da uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla taciz ateşi açıldı. Açıklamaya göre teröristler, canlı kalkan yapmak amacıyla köylüleri ve korucuları kendileriyle birlikte hareket etmeleri için tehdit ettiler. Güzelkonak köyünde, teröristlerle korucular arasında silahlı çatışma çıktı. Çatışmada korucu Abdülaziz Marmara şehit oldu, 2 korucu ile bir köylü yaralandı.                           

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı