Gündem Haberleri

  İnanılmaz olaya, inanılmaz açıklama: Çantalar karışmış

  Hürriyet Haber
  03.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eskişehir Cezaevi'ne gönderilen tutuklu Hizbullahçıların çantasından cep telefonu, tüfek fişeği ve kabzası çıkmasıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Ankara Emniyet Müdürü, çantaların ‘‘kasıtla’’ değil, ‘‘yanlışlıkla’’ karıştığını söyledi.

  ANKARA DGM'ce tutuklanan Hizbullah sanıklarından Fahrettin Yıldız'ın özel eşyalarının içinde 2 adet cep telefonu, 7 adet av tüfeği fişeği ve bir adet tüfek kabzası bulunmasında ihmali görülen polisler hakkında soruşturma açıldı.

  Ankara Emniyet Müdürü Kemal İskender, ‘‘Herhangi bir kasıt yok, ama ihmal var. İhmali olan görevliler hakkında soruşturma açıldı. Gerekirse açığa bile alınabilir’’ dedi.

  Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, olayın, ''adli emanete alınması gereken eşyaların, 'zati eşyalar' arasına karışmasından'' kaynaklandığı bildirildi.

  Ankara'da önceki gün tutuklanarak Eskişehir Cezaevi'ne gönderilen Hizbullah sanıklarından Abdulsamet Yıldız'ın kardeşi Fahrettin Yıldız'ın çantasında, cezaevine girerken yapılan aramada, 2 adet cep telefonu, 7 adet av tüfeği fişeği ve tahta tüfek kabzası, çok sayıda senet, çeşitli bankaların hesap cüzdanları ve teyp kasetleri ele geçirilmişti.

  Ankara Emniyet Müdürü Kemal İskender, dün bir açıklama yaparak, bu malzemelerin yanlışlıkla Fahrettin Yıldız'a teslim edildiğini öne sürdü. İskender, şunları söyledi:

  ‘‘Fahrettin Yıldız felçli olduğu için kucakta taşınıyordu. Yıldız'ı getiren polis yorgunluktan olsa gerek, içinde cep telefonu, fişek ve tüfek kabzası bulunan adli emanete alınması gereken poşeti Yıldız'ın ilaçlarıyla birlikte diğer sanıklara ait kontrol edilmiş ve ayıklanmış poşetlerin yanına bırakmış. Daha sonra eşyaları tutanakla jandarmaya teslim etmiş. Bu esnada jandarma poşetleri açıp bakmış ve poşetin birinde 2 adet cep telefonu, 7 fişek ile kabza çıkmış. Bu işlem polis ve jandarmanın huzurunda teslim edilmiş. Adli Emanete teslim edilmesi gereken malzemeler herhangi bir kasıt olmaksızın ihmal sonucu cezaevine kadar gönderilmiş. Burada tamamen bireysel bir ihmal sözkonusudur. Bu da bize bir ders oldu.’’

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı