GeriGündem Inanılmaz kadın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Inanılmaz kadın

Avustralya'da meçhul bir kadın, pilotunu silahla tehdit ettiği bir helikopteri, zorla cezaevi üzerine getirdi, sonra da halatla mahkum sevgilisini kaçırmayı başardı.

İnanılmaz olay Sidney Olimpiyat stadyumuna 2 km uzaklıktaki Silverwater cezaevinde yaşandı. Mahkumların günlük spor için avluda bulunduğu bir sırada aniden ortaya çıkan Bell 47G tipi bir helikopter silahlı soygun ve izinsiz ateşli silah bulundurma suçundan yargıç karşısına çıkacak 57 yaşındaki tutuklu John Killick'i 20 saniye içinde halatla çekip alarak kaçırdı.

Parka inip kaçtılar

Helikopter tüm görevliler ve öteki mahkumların şaşkın bakışları altında gözden uzaklaşırken şoku atlatan gardiyanlar silahlarına sarılıp helikoptere kurşun yağdırdılar. Ancak menzilden çıkan helikopter Sydney Köprüsü'nü geçip North Ryde'daki bir parka indi. Burada mahkum John Killick ile pilotu silahla tehdit ederek helikopteri kaçıran 30 yaşlarındaki bir kadın helikopterden indi ve bir otomobile binerek izini kaybettirdi.

Daha önce kiralamış

Alarma geçen polis geniş çaplı insan avı başlattı. Firarda kullanılan otomobil terk edilmiş olarak bulundu. Helikopter firması Pty, firarda kullanılan helikopterin birkaç gün önce 30 yaşlarında bir kadın tarafından kiralandığını açıkladı. Cezaevi yetkilileri müthiş firarın hapishanede güvenlik kulelerinin bulunmamasına ve tüm güvenlik önlemlerin elektronik gözetleme cihazlarıyla yapılmasından kaynaklandığını belirttiler.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle