Gündem Haberleri

  ‘İnancıma saygı duyun’

  Hürriyet Haber
  20.05.2008 - 15:45 | Son Güncelleme:

  Türk voleybolunun başarılı isimlerinden Aysun Özbek, tesettür kararı sebebiyle kendisini eleştiren çevrelere tepkili. Sporu bırakma kararı alan Özbek: "Uzun zamandır örtünmeyi düşünüyordum. İnançlarıma saygı duyulmasını istiyorum" dedi.

  İŞTE AYSUN ÖZBEK'İN SPOR KARİYERİNDEN KARELER

   

  Türk Voleybol Milli Takımı ve Vakıfbank Güneş Sigorta'nın en başarılı isimlerinden biri olan Aysun Özbek, geçtiğimiz günlere ‘türbana gireceğini’ söyleyerek damgasını vurdu. Başarılı sporcu, voleybolu bırakma kararı aldığını ve inançları doğrultusunda bir hayat sürmek istediğini söyledi.

   

  Zaman Gazetesi’nden Nurullah Kaya’nın haberine göre Aysun Özbek, "Türk voleyboluna büyük hizmetler verdiğimi düşünüyorum. Artık bırakma zamanımın geldiği kanısındayım’ dedi.

   

  31 yaşındaki sporcu, "Ben uzun yıllardır namazımı kılan bir insanım. Dinî ibadetlerimi elimden geldiği kadar yapmaya çalışıyorum. Örtünmeyi düşünüyorum. Bu düşüncem ise birden oluşmadı. Uzun zamandan bu yana şu anki düşüncelere sahibim" şeklinde konuştu.

   

  Hiç kimsenin yönlendirmesi veya zoruyla bu kararı almadığını ısrarla vurgulayan tecrübeli sporcu, açıklamasına şöyle devam etti: "Herkesin aldığım kararlara saygı duymasını istiyorum. Ben nasıl birilerine karışmıyorsam bana da karışılmamasını bekliyorum. Sonuçta örtünme ve dinî inançlarımız ülkemizin örf ve âdetlerinde yer etmiş."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı