Gündem Haberleri

  İmzalar tamam

  ANKARA
  12.04.2016 - 22:32 | Son Güncelleme:

  Başbakan Davutoğlu, bu dönem fezleke düzenlenmiş tüm dosyalar açısından dokunulmazlığı askıya alan Anayasa değişiklik teklifine son imzayı attıktan sonra muhalefete çağrıda bulunarak, “Eğer korktukları, çekindikleri bir şey yoksa işte meydan, işte Genel Kurul” dedi. Davutoğlu, partisinin grup toplantısında özetle şöyle konuştu:

  HENDEKLERE DÜŞTÜLER

  “Teröre ve teröristlere destek veren sözde milletvekillerinin dokunulmazlıklarıyla ilgili anayasa değişiklik teklifine biraz önce son imzayı bizzat ben attım. Kim dokunulmazlıkların kalkmasından korkuyormuş, kim korkmuyormuş ortaya çıkacak. Kim teröristleri destekleyen milletvekillerini bu Meclis’te barındırıyormuş kim barındırmıyormuş ortaya çıkacak. Çok hızlı bir şekilde konuyu görüşeceğiz. Kimse ileride bugün pişman olacağı adımı atmasın. Eğer korktukları, çekindikleri bir şey yoksa işte meydan, işte Genel Kurul. Kandil’e selam gönderen, hendek kazanların ellerini öpenler, ‘Blok siyaseti yapalım’ diyenler, hep beraber hayal kırıklığına uğradılar ve nihayet kazdıkları hendeklere kendileri düştüler. İnşallah o çukurlardan bir daha çıkamayacaklar.

  HALK SAF DIŞI BIRAKACAK

  Bölgede kendilerine yönelik artan tepkinin üzerini örtmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Gerçek yüzleri, millet düşmanlıkları günbegün ortaya çıkıyor. Türkiye’de kantonculuk, özyönetimcilik oynamaya kalkanlar içine düştükleri kanlı süreçte milletimizin feraseti sayesinde mutlaka yenilgiye uğrayacaklar. Halkımız Türkiye’nin geleceğinde onları doğal biçimde saf dışı bırakacak. Şanlıurfa’da bizzat gördük ki vatandaşımız artık bu şiddet şebekesini sokaklarda, şehirlerde görmek istemiyor. Geçmişte terörle mücadelede yapılan yanlışlar, eksikler artık tarihe karışmıştır. Çocuklarımızın eğitimden uzak tutulmasına asla izin vermeyeceğiz. Maalesef Türkiye’deki muhalefetin Türkiye’ye hizmet etmek gibi bir derdi yok. Onların yolu onlara, bizim yolumuz bize. Cuma günü vaat ve reformlarımızın bir muhasebesini yaptık.

  CEMEVİ TEKLİFİ HAZIRLANIYOR

  Vaatlerimizin tamamını, yani yüzde 100’ünü gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Onlar bu Meclis’i kapattırmaya çalışacaklar, biz bu Meclis’i gerekirse 24 saat açık tutup milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmeye devam edeceğiz. Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanınmasını sağlayacak ve bu kurumların ihtiyaçlarını karşılayacak bir kanunu sivil toplumla da görüşerek kısa zamanda tamamlamayı düşünüyoruz.
  Aslında yeni anayasa 1 yıllık programımız içindeydi. Ama komisyon çalışmaları erken tamamlandığı için biz de takvimi revize ettik. En kısa sürede milletimizin özlediği, insan onurunu koruyan, insan hak ve özgürlüklerini gözeten, milleti değil devleti sınırlayan bir anayasayı hazırlayacağız. Bu çalışmalarda önemli bir aşamayı katettik. En kısa zamanda gerekli adımları atacağız ve kemale erdiğini düşündüğümüzde kamuoyuyla paylaşıp anayasa komisyonuna sunacağız.” 

  ALÇAKÇA, KORKAKÇA

  Şanlıurfa’da gençlerimizle geleceğimizi konuşurken, terör örgütü gencecik askerlerimize kıymak için Hani’de karakola saldırdı. Bu caniler, yakıt tankerine bomba koyuyor ve sonra ilçe jandarma komutanlığının önünde patlatıyorlar. Kalleşçe, alçakça, korkakça bir eylem. Hani birilerinin ‘yerlere çöp atmıyorlar’ dedikleri teröristler var ya! Hani 7 Haziran öncesi saz çaldırıp, türkü söylettikleri çocuk katilleri var ya! İşte bu teröristler köşeye sıkıştıkça daha da alçaklaşıyorlar ve haince tuzaklar kurmaya kalkıyorlar. Bunlar vahşi birer katil. Hak ettikleri neyse onu yaşayacaklar, hak ettiklerini onlara yaşatacağız. Bu katillerin, teröristlerin hepsi ama hepsi şehirlerimizden ve dağlarımızdan mutlak anlamda temizlenecek.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı