Gündem Haberleri

  İmza tamam tezkere Meclis'te

  Hürriyet Haber
  15.10.2007 - 17:13 | Son Güncelleme:

  Türk Silahlı Kuvvetlerine, PKK'ya karşı sınırötesi operasyon yetkisi veren tezkere, Bakanlar Kurulu'nda imzalanmasının ardından TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, tezkerenin tek hedefinin terör örgütü olduğunun altını çizdi.

  Cemil Çiçek basın açıklamasında şunları söyledi:
  Bakanlar Kurulu toplantısında asayiş ve dış güvenlik konuları konuşulmuştur. Terörle Mücadele Yüksek Kurulu toplantısında TSK’nın sınır ötesi müdahalesi için bir tezkere söz konusuydu. Bakanlar Kurulu olarak tezkereyi TBMM’ye göndermeye karar vermiştir. Başbakan ve Bakanlar tezkereyi imzalamıştır.

  Ülkemizin ve bölgemizin en acımasız gerçeği terördür. Güvenlik güçlerimiz ve halkımız terör eylemlerinden zarar görmektedir. Görüşmelerimizde arzu edilen sonuç çıkmamıştır. Bu konuda uluslar arası sözleşmeler bulunmasına gereken adımlar atılmamıştır.  TEZKEREYİ ÇARPITMAK İSTEYECEKLERDİR
  Bu tezkerenin hedefi sadece ve yalnızca PKK terör örgütüdür. Bu terör örgütü bu tezkereyi çarpıtmak isteyecektir. Başka mecralara çekmek isteyecektir.

  Bu terör belasından hem Türkiye’nin hem komşu ülkelerin kurtulmasıdır. Yapılan anlaşmalar kağıt üzerinde kalıyor. Terör denilen bela kararlılık ve devamlılık ister. Bu konuda karalılığımızı terörle mücadelede tedbirleri arka arkaya koyduğumuzun iyi bilinmesi ve anlaşılması gerekmektedir.

  Tekrar belirtmek isterim: Bu tezkerenin hedefi doğrudan doğruya PKK terör örgütüdür. Bunun dışında hiç kimse bunun hedefi değildir. Irak’ta yaşayanlar kardeşimizdir dostumuzdur. Onların hepsi Osmanlı’nın torunlarıdır.

  TEZKERENİN SÜRESİ
  Bizim Iraklı yetkililerden istediğimiz bu belanın oradan defedilmesidir. Tezkerenin Süresi bir yıl olacak.

  ERMENİ TASARISI DA GÜNDEME GELDİ
  Dostlukla, stratejik ortaklıkla bağdaşmayacak adımlar atılmaktadır. Alınması gereken ne tedbir varsa atılması gereken ne adım varsa görüşülecektir.

  PKK ÖNEMLİ DEVLETLERİN MAŞASIDIR
  PKK Kürt halkının temsilcisi değildir. PKK'yı biliyoruz ki bir çok gizli istihbarat örgütlerinin maşalarıdır. Önemli devletlerin maşasıdır. PKK'nın kimler adına çalıştığının anlaşılması kolaydır. Bunu anlamak için son bir kaç aylık gazeteleri taramanız yeterlidir. 

  ANLAYAN ANLAR
  Sayın büyükelçimiz kalkıp geldi. Öfkeyle kalkıp zararla oturulmamalıdır. Bir kısım tedbirler vardır açıklanır bir kısım tedbirler açıklanmaz. Anlayan ne olduğunu anlar. İncirlik'in kapatılması gibi bir konuyu gündeme getiriyorsunuz. Bu konuda devletin gizli bilgilerine biz sahibiz. Bırakın da bu konuda biz karar verelim.

  Tezkerenin ne zaman gündeme geleceğine TBMM karar verir. Oradaki siyasi partiler konunun bilinci içindeler. Yarın gündeme alacaklardır diye bir temennim olacaktır.

  TEZKERE TBMM'DE

  Bakanlar Kurulu'nda imzalanmasının ardından tezkere Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunuldu.  1 Yıl süreyle sınırötesi operasyon yetkisi veren izin tezkeresi TBMM Başkanlığı'na sunulmuş oldu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı