GeriGündem İmralı’ya 8 saat yetmedi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İmralı’ya 8 saat yetmedi

İmralı’ya 8 saat yetmedi
refid:13610056 ilişkili resim dosyası

Dışişleri Bakanlığı’nın geçen aralıkta yaptığı çağrı üzerine, terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çektiği İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde önceki gün 8 saat inceleme yapan Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi’nden 5 kişilik heyet, çalışmalarını dün de sürdürdü.

Yanlarında toplam 12 bavul bulunan komite üyelerinin bir bölümü Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderken, diğerleri Jandarma Bölge Komutanlığı’nın tahsis ettiği askeri helikopterle yeniden İmralı’ya gitti.

Heyet Başkanı Mauro Palma, dönüşte gazetecilerin, “Öcalan’ın İmralı’daki koşulları hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusu üzerine, “Sizleri anlıyorum ama bu konuda bilgi veremem. Dönüşümüzde bu konuyla ilgili rapor göndereceğiz” dedi. Palma, “Ada’daki incelemeniz ve görüşmeleriniz neden çok uzun sürdü?” sorusuna da “Görüşmelerimiz oldu. Bu yüzden uzun sürdü” karşılığını verdi.

Avukatlar ve görevliler de İmralı’da

Öcalan’ın avukatlarından Hatice Korkut, Mizgin Irgat ve Mehmet Sabırtaş da dün sabah haftalık olağan görüşmelerini yapmak üzere Gemport Limanı’ndan Tuzla gemisiyle İmralı Adası’na hareket ettiler. Avukatlarla birlikte Adalet Bakanlığı’nda görevli 6 personel de ellerinde bavullarla İmralı’ya gittiler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle