Gündem Haberleri

  İMKB'de ebru ve resim sergisi

  Hürriyet Haber
  08.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Sanat Galerisi, bugün saat 18.00'den itibaren Ahmet Çoktan'ın ebru sergisi ve M. İlhami Sezen'in resim sergisine ev sahipliği yapacak.

  Ebru sanatının önemli isimleri Hikmet Barutçugil, Alpaslan Babaoğlu ve Fuat Başar'dan ebru desleri alan Ahmet Çoktan, 1992 yılında ‘‘Türk Ebru Sanatı’’ adlı bir kitap yayımlamıştı. Ebru sanatının tanıtımı için yurtiçi ve yurtdışında birçok konferanslar veren Çoktan'ın, bu ülkelerde katıldığı çeşitli radyo TV programlarıda bulunuyor. M. İlhami Sezen ise Hamburg Üniversitesi İşletme Bölümü'nde okumasına rağmen Almanya'daki işsizlik nedeniyle 1988'den itibaren resim sanat okulun devam etti. Burada portre, vücut, yağlıboya, suluboya, grafik. pastel, kömür, radierung ‘‘meta üzerine’’ grafik, ipek, cam ve fotoğraf öğrenimi alan Sezen, pek çok kişisel sergiye imza attı.

  Ahmet Çoktan'ın ebruları ve M. İlhami Sezen'in natürmont ve peyzajlardan oluşan resim sergisi 24 Temmuz'a kadar pazar günleri hariç her gün 09.00-17.00 saatleri arasında İMKB Sanat Galerisi'nde izlenebilir.

  İstinye. Tel: (0212) 298 25 11

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı