Gündem Haberleri

  İmamlara kokteylli uğurlama

  Ankara
  22.03.2005 - 17:45 | Son Güncelleme:

  Dört aylık Almanca eğitiminin ardından, Almanya’daki camilerde görevlendirilmek üzere gönderilecek 47 imam için Alman Büyükelçiliği’nde bir uğurlama kokteyli verildi. İmamlar Büyükelçi’nin kaldırdığı içki kadehine, meyve suyuyla karşılık verdiler.

  Alman Büyükelçiliği’ndeki kokteyle, Almanya Büyükelçisi Wolf-Ruthart Born, Diyanet işleri Başkan Yardımcısı Mehmet Görmez’in, imamlar, büyükelçilik görevlileri, Alman Kültür Merkezi Müdürü ve çalışanları katıldı.

  Büyükelçi Born, yaptığı konuşmada, imamların tüm dini farklılıkları bir kenara bırakarak iki kültür arasında köprü görevi görmesini istedi. Born, "Bu yıl 5’inci kez Almanya’ya imam gönderiliyor. Ama bu yılın ayrı bir önemi var. 3 Ekim tarihi bizim milli günümüz, sizin de AB için müzakere tarihiniz. Bu yılın bu açıdan ayrı bir önemi var" dedi.

  Alman Kültür Merkezi’nde 4 aylık Almanca eğitimini tamamlayan 47 imam, temmuzdan başlayarak gruplar halinde Almanya’ya gönderilecek. İmamlar, 4 yıl boyunca Almanya’da Türk nüfusun yoğun olduğu kentlerdeki camilerde görev yapacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı