Gündem Haberleri

  İmam Hatipliler'den Hizbul-Vahşet'e kınama

  Hürriyet Haber
  09.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İMAM Hatip Liseleri Mezunları Mensupları Derneği Genel Başkanı İbrahim Solmaz, terör örgütü Hizbullah tarafından gerçekleştirilen ve son günlerde ortaya çıkan vahşet olaylarını kınadıklarını belirterek, ‘‘Bu vahşeti yapanların dinle ve müslümanlıkla ilgileri olamaz’’ dedi. Solmaz, dernek genel merkezindeki basın toplantısında, son günlerde sergilenen cinayetlerle İslám dini ve dindar insanlarla hiçbir şekilde ilişki kurulamayacağını söyledi. Solmaz, insan öldürmenin hele vahşi bir şekilde işkence tatbik edilerek bir insanı katletmenin İslám'da yeri olmadığını, asıl yapılması gereken işin, insanların dini öğrenme ihtiyaçlarının legal yollardan giderilmesi ve kontrolsüz, bilimsel olmayan kanallara gitmesinin önlenmesi olduğunu vurguladı.

  3 İMAM TUTUKLANDI

  Bu arada Hizbullah'a yönelik operasyonlar kapsamında geçen hafta başkentte gözaltına alınan ve önceki gün DGM yedek hákimlikteki sorgularının ardından serbest bırakılan 2 imam, bugün tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ankara DGM Cumhuriyet Savcısı Nuh Mete Yüksel'in itirazı üzerine tutuklanan, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrosunda imam olarak görev yapan Halit Karslı ve Veli İnce Ankara Merkez Kapalı Ceza ve Tutukevi'ne gönderildi.

  Erzurum Veyisefendi Camii'nde geçen hafta cuma namazı öncesi vaaz veren imam Cemallettin Akyüz, ‘‘Devlet idarecilerini alenen zayıf düşürme ve hakaret’’ niteliği taşıyan sözler sarfettiği gerekçesiyle vatandaşlarca şikayet edildi. Bunun üzerine Akyüz gözaltına alındı. Akyüz, dün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı