Gündem Haberleri

  İlköğretim okuluna bomba ihbarı

  ALİ ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA)
  25.09.2013 - 19:17 | Son Güncelleme:

  ISPARTA’da Ülkü İlköğretim Okulu’na yapılan bomba ihbarı, paniğe neden oldu. Boşaltılan okulda yapılan aramalar sonunda ihbarın asılsız olduğu anlaşıldı.

  İstanbul’dan arayan bir kişinin Ülkü İlköğretim Okulu’nun bahçesinde bomba olduğu yönünde Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ihbarda bulunması üzerine durum hemen okul idarecilerine bildirildi. Bomba ihbarı üzerine okul müdürü Mehmet Göksoy ve öğretmenler tarafından öğrenciler saat 14.30 sıralarında binadan çıkarılarak polise haber verildi. Olay yerine gelen ekipler, okul içinde ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alarak arama yaptı. Arama sonunda ihbarın asılsız olduğu ortaya çıkarken, okulda eğitime 1 günlük ara verildi.

  Okul müdürü Göksoy, "İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden telefon geldi. İstanbul’dan bir kişi arayarak Ülkü İlköğretim Okulu’nda bomba olduğu ihbarını vermiş. Biz de hemen binayı boşalttık. Aramalarda herhangi bir şey bulunamadı. Zaten öğrencilerin çıkış saatine doğru ihbar geldi. Biz de öğrencileri evlerine gönderdik" dedi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı