Gündem Haberleri

  İlker Başbuğ ifadeye çağrıldı

  DHA
  03.01.2012 - 11:22 | Son Güncelleme:

  Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği tarafından “internet andıcı” davası kapsamında hakkında dün soruşturma başlatılan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ifadeye çağrıldı. Şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılan İlker Başbuğ'un perşembe günü Beşiktaş Adliyesi'nde olması istendi.

  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin, “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” davası kapsamında özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine gönderdiği yazı uyarınca başlatılan ve Cumhuriyet savcısı Cihan Kansız tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, emekli Orgeneral Başbuğ'a “şüpheli” sıfatıyla ifadesine başvurulmak üzere tebligat yapıldığı kaydedildi.

  Tebligatta, Başbuğ'un ifadesinin alınması için 5 Ocak Perşembe günü Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde bulunmasının istendiği öğrenildi.

  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” davasının, 30 Aralık 2011 tarihli duruşmasında, sanıkların savunmalarıyla ilgili beyanlarda ve belgelerde adı geçen eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ hakkında gereğinin takdir ve ifası için özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine yazı yazılmasına karar vermişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı