Gündem Haberleri

  İlk yüz yüze temas cenazede

  Hürriyet Haber
  28.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP’li Özönder’in cenazesine katılan Abdullah Gül, "Cumhurbaşkanlığı oylamasına gireceğiz" diyerek kendisini rahatlatan Devlet Bahçeli ile tokalaşıp yan yana saf tuttu. MHP kurmaylarına göre Bahçeli bu hamlesiyle Erdoğan’ın elinden Gül’e karşı kullanabileceği "MHP seni istemiyor" kozunu almak istiyor.

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın telefonlarına çıkmayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı oylamasına gireceğiz" diyerek cumhurbaşkanı olmasının önündeki aritmetik engelleri kaldırdığı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’le seçim sonrasında dün ilk kez trafik kazasında ölen MHP’li Özönder’in cenazesinde biraraya geldi.

  Özönder’in Kocatepe Camii’ndeki cenaze namazına gelen Abdullah Gül ile Devlet Bahçeli cenaze namazında yan yana saf tuttu. Gül daha sonra Bahçeli ile tokalaştı ve başsağlığı diledi. Bahçeli de Gül’e teşekkür etti. MHP kurmayları "Genel Kurul’a gireceğiz" diyerek Gül’ün elini güçlendiren Bahçeli’nin bu hamleyle, Erdoğan’ın elinden Gül’e karşı kullanabileceği "MHP istemiyor" kozunu da almak istediğini belirtiyor. MHPliler "Erdoğan, parti içi hesaplaşmada MHP’yi kullanamayacak. Erdoğan’ın gerçek yüzü de görülecek" diyorlar. Bahçeli, kendisini 22 Temmuz seçimlerinin ertesi günü sabah saatlerinde telefonla arayan Erdoğan’ın telefonuna cevap vermemiş, "Meclis açılmadan buna gerek yok" diyerek aramayacağını bildirmişti. Erdoğan, önceki gün Özönder’in ölümü üzerine de Bahçeli’yi başsağlığı dilemek üzere aradı. Ancak Bahçeli yine Erdoğan’a dönmedi.

  ÖZÖNDER’E HAZİN UĞURLAMA Mazbatasını almak üzere İstanbul’a giderken Esenboğa Havalimanı yolunda geçirdiği trafik kazası ile yaşamını yitiren Prof. Özönder, dün Hacettepe Üniversitesi ve Kocatepe Camii’nde tören düzenlendi. Özönder için ilk tören Beytepe Kampusunda rektörlük önünde düzenlendi. Buradaki törene eşi Sema Özönder, akademisyen arkadaşları, öğrencileri, yakınları ve MHP yöneticileri katıldı. Özönder, Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi. /images/100/0x0/55eae374f018fbb8f89d2741

  ’MOR ÖTESİ’NİN SOLİSTİ YEĞENİ

  Prof. Özönder’in "Mor ve Ötesi" grubunun solisti Harun Tekin’in dayısı olduğu ortaya çıktı. Seçim öncesi İstanbul 2’nci bölge bağımsız milletvekili adayı Baskın Oran’ı destekleyen ve bir çok seçim kampanyasında yer alan Harun Tekin, "Şu anda ailecek çok üzgünüz. Konuşmak istemiyorum" dedi.

  Aynı safta

  Havaalanına giderken aşırı süratin yol açtığı kazada hayatını kaybeden Mehmet Cihat Özönder’in Kocatepe Camii’ndeki cenaze namazına Dışişleri Bakanı Abdullah Gül de katıldı. Cumhurbaşkanlığı adaylığı gündemde olan Abdullah Gül, yan yana saf tuttuğu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile tokalaşarak başsağlığı diledi.

  Üniversitede hazin tören

  İstanbul’dan MHP milletvekili seçilen ve mazbatasını almaya giderken Esenboğa yolunda geçirdiği kazada hayatını kaybeden Mehmet Cihat Özönder için görev yaptığı Hacettepe Üniversitesi’nde tören düzenlendi. Özönder’in Türk bayrağına sarılı tabutunun önüne fotoğrafı ve cüppesi konuldu. Konuşmaların ardından Özönder’in cenazesi omuzlara alınarak cenaze aracına götürüldü. Hacettepe’deki törende Özönder’in eşi Fatma Sema Özönder’in de bir hayli üzgün olduğu görüldü.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı