Gündem Haberleri

  İlk U2 bileti Ağrı’ya gitti!

  Hürriyet Haber
  03.11.2009 - 16:38 | Son Güncelleme:

  U2 biletleri 2 Kasım'da Biletix’te (biletix.com) satışa çıktı. İlk U2 bileti Ağrı’ya satıldı. İstatistiklere göre ilk dakikalarda hemen satılan 100 biletin 82’si yurtdışına gitti.

  U2 biletleri 2 Kasım'da Biletix’te (biletix.com) satışa çıktı ve şimdiden heyecanla bekleyen, bitmeden almak için bilgisayar klavyesi bağında parmaklarını çatırdatıp ellerini ovuşturanlar var. Fakat aslında bilmediğiniz bir şey var. Biletler aslında geçen perşembe günü satışa çıktı bile. U2 fan club üyeleri için ön satış yapılmaya başlandı ve belli bir kontenjan çoktan bitti tükendi. İnternette 10 milyon kişi canlı izledi. Efendim aldığım istatistiklere göre ilk dakikalarda hemen satılan 100 biletin 82’si yurtdışına gitmiş. Görünen o ki İstanbul’daki U2 konseri hayli kalabalık, eğlenceli ve uluslararası olacak.

  Japonya, İran, Brezilya ne ararsanız var. Tam 29 ülke. Bu arada ilk bilet Ağrı’dan satın alınmış. Kim olduğu, kaç liralık yerden aldığı meçhul. Belki bu yazıdan sonra arar da konuşuruz kendisiyle. Biz U2 İstanbul konserini beklerken U2 başka memleketleri coşturmaya devam ediyor. Şu ara başlattıkları yeni bir uygulama da internet üzerinden canlı konser yayını. Bunu aslında ufak tefek isimler önceden de yapıyordu ama U2 kadar büyük bir isim ilk defa böyle bir uygulamaya girişiyor.

  Geçen hafta Los Angeles’ta Rose Bowl salonunda bir konser verdiler. Bu konser YouTube’dan canlı yayımlandı. Hafifmuzik.org’u takip edenler geçen pazar üşenmediler, sabah 06.30’da kalktılar, çaylarını demleyip sıcak simit ve poğaçalarını aldılar, bilgisayarın başına geçip U2’yu canlı izlediler. Gelen bilgilere göre konseri 10 milyon kişi izlemiş internetten. İnternetten canlı konser yayını hadisesi önümüzdeki dönemde bayağı trend olacağa benziyor.

  Zira mesela bugün sabah 04.00 itibarıyla Facebook üzerinden canlı yayınlanan bir Foo Fighters konseri vardı. Los Angeles Studio 606’dan naklen yayını saat farkıyla kaçırdınız. Ama üzülmeyin devamı gelecektir. Takipte kalın. Nasıl bilet alacaksınız? Bu gece saat 00.01, yani pazartesi gününün ilk dakikası itibarıyla bilgisayarın başında olun, 50-375 TL arasında kesenize göre biletinizi alın. Yaya kalmayın. Sabah 10.00’dan itibaren Biletix satış noktaları veya (0216) 556 98 00 numaralı Biletix çağrı merkezi, o da olmadı Garanti Paramatikler üzerinden biletler satılacakmış. Haydi rastgele...


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı