Gündem Haberleri

  İlk tüp bebek 22 yaşında

  Ferah IŞIK/DENİZLİ, (DHA)
  22.12.2009 - 19:13 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE'nin ilk tüp bebeği olan Dilek Katrancı, bugün 22 yaşına girdi. Birsen- Türker Katrancı çiftinin 22 Aralık 1988 yılında tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen kızları Dilek Katrancı, doğum gününü babasıyla birlikte işletmesini yaptığı ve kendi adını taşıyan Bayramyeri Karakurt İş Merkezi'ndeki Dilek Çeyiz'de kutladı.

  Türkiye'nin ilk tüp bebeği olması nedeniyle tüm ülkenin merakla doğumunu beklediği Dilek Katrancı, “Mutluyum, iyi ki doğmuşum” dedi. Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi olan Dilek, “Türkiye'nin ilk tüp bebeğiyim. Bütün ülke günlerce benim doğumumu beklemiş. Ben doğduktan sonra yüzlerce aileye umut oldum. Daha sonra çok sayıda tüp bebek dünyaya geldi. Artık büyüdüm. Babamla birlikte benim ismimi taşıyan iş yerinde çalışıp ekmeğimi kazanıyorum” diye konuştu.

  Dilek'in annesi Birsen Katrancı da “Dilek doğduğu zaman evimizden hiç ziyaretçi eksik olmuyordu. Herkes tüp bebeği ziyaret ediyordu. Yıllarca çocuğum olmadı. Almanya'daki bir klinikte tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım ve Dilek'i dünyaya getirdim. O güne kadar hiçbir Türk tüp bebek yöntemini denememişti. Kızım, Türkiye'nin ilk tüp bebeği. Onunla gurur duyuyorum” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı