Gündem Haberleri

  İlk sahur bu gece

  DHA
  19.07.2012 - 08:05 | Son Güncelleme:

  İslam aleminin kutsal ayı on bir ayın sultanı Ramazan bugün kılınacak ilk Teravih namazı ve gece kalkılacak sahurla başlıyor.

  İlk iftar yarın saat 19.32'de Hakkari'de...

  Kuran- I Kerim'in indirilmeye başlanmasından dolayı en kutsal ay olarak kabul edilen Ramazan'da Müslümanlar oruç tutmak için bu gece sahura kalkacak ve günü oruçlu geçirecek.

  Ramazan boyunca yurt genelinde belediyelerin kurduğu ramazan çadırlarında iftar verilecek çeşitli etkinliklerle vatandaşlara geleneksel Ramazan eğlenceleri sunulacak. Ramazan'da Kadir gecesi 14 Ağustos'a denk gelecek. Ramazan ayında 18 Ağustos Cumartesi son oruç tutulacak. 19 Ağustos Pazar günü ise Ramazan Bayramı başlayacak.

  İSTANBUL'DA İMSAK 03.49

  Ramazanın ilk gününde İstanbullular için imsak vakti 03.49, iftar vakti ise 20.41 olacak. Ankaralılar 3.40 imsak, 20.22'de ise orucunu açacak. İzmirliler ise 04.12'de imsak, 20.41'de iftar yapacak. İlk teravih namazı için ezan Ankara'da 22.02'de, İstanbul'da 22.24'de, İzmir'de ise 22.16'da okunacak.

  EN BAŞARILI RAMAZAN DAVULCUSUNA MADALYA

  Kayseri’nin Develi Belediyesi, ramazan ayında 26 mahallede davul çalarak vatandaşları sahura kaldıracak davulcular arasında en iyi mani söyleyen ve davul çalanı halkın oylarıyla belirleyip altın madalyon verecek.

  Develi İlçesi sakinlerini bu ramazanda 40 kişilik davulcu ekibi sahura kaldıracak. Ramazan davulcularının uyması gereken kurallar, kimlik dağıtım töreninde zabıta ekipleri tarafından kendilerine söylendi. Ramazan ayında yapılacak olan davulcu anketi sonrasında mahalle sakinlerinden en çok puan alan davulcu, belediye tarafından altın madalya ile ödüllendirilecek.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı