Gündem Haberleri

  İlk fotoğraf

  Hürriyet Haber
  02.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hepsi hasta ve bitkin

  Malezya'da 10 gün önce kaçırılan 10'u turist, 21 kişiyi bir gazeteci Filipinler'de buldu ve fotoğrafladı. Ormanda bir kulübede tutulan rehineler çok zor durumda.

  Sazdan yapılmış kulübe

  Malezya'nın turizm cenneti Sipadan Adası'nda tatil yaparken kaçırılan rehineleri günlerdir arayan Filipin ordusu, onlara düne kadar ulaşamadı. Ancak 21 kişiyi kaçıran gerillalar Filipinli bir serbest muhabirin onları görüntülemesine izin verdi. Gazeteci, Jolo Adası'nda ormanın içinde sazdan yapılmış bir kulübede alıkonulan rehineleri fotoğrafladı. Rehinelerin bitkin ve yorgun göründükleri dikkat çekti.

  Birinin durumu ağır

  Rehineleri alıkoyan ve Filipinler’den bağımsızlık isteyen Ebu Sayyaf Örgütü'nün gerilla lideri Ebu Isa, Güney Afrikalı bir kadının durumunun ağırlaştığını bildirerek su ve gıda yardımı istedi. Bunun üzerine Filipinli bir doktor, rehinelere ilaç ve gıda yardımı götürmek üzere yola çıktı. Soğuk algınlığına yakalanan diğer rehineler ise pirinç ve kurutulmuş balık yemekten bıktıklarını ifade ettiler.

  Labirent gibi tüneller

  Bu arada aşırı dinci Ebu Sayyaf Örgütü'nün başka bir grubu tarafından bir aydır alıkonulan 27 rehinenin kurtarılması için Filipinler güvenlik güçleri, gerillaların saklandığını tahmin ettikleri bir tünele gözyaşartıcı bomba attılar. Güvenlik güçleri 2'nci Dünya Savaşı'ndan kalma labirenti andıran tünelde rehineleri arıyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı