Gündem Haberleri

  İlk esrar kafe açıldı

  AA
  20.11.2009 - 15:42 | Son Güncelleme:

  Amsterdam'da esrar satılan kafeler birer birer kapatılırken, ABD'de ilk kez esrar servisi yapılan bir kafe hizmete girdi.

  Daily Telegraph'taki habere göre Oregon'a bağlı Portland'da açılan Cannabis Cafe'de, müşterilere doktor reçetesiyle verilen esrar servisi  yapılacak.

  Şimdiye kadar reçetesine esrar yazılan hastalar genellikle uyuşturucuyu  lisanslı bir eczaneden almak zorunda kalıyordu. Kafe, resmi tıbbi esrar kartları bulunan Oregon sakinlerine açık. Eyalette reçeteli esrar kullanabilen 21 bin hasta bulunduğu belirtiliyor. Doktorlar, Alzheimer, MS, Tourette's sendromu ve şeker hastalarının  aralarında bulunduğu birtakım hastalıklara karşı esrar reçetesi yazıyor.

  Başkan Barack Obama yönetimi geçen ay federal hukukçulara, tıbbi  nedenlerden esrar kullanan hastaların kovuşturmaya uğratılmaması gerektiğini  bildirmişti.

  AMSTERDAM'DA OLAY OLMUŞTU

  Bir süre önce Amsterdam'daki genelevler ve yasal olarak esrar kullanımının yapıldığı 'coffee shop'ların büyük çoğunluğu kapatılacağı haberi Hollanda gündemine bomba gibi düşmüştü. Kent belediyesi 40 milyon euro'ya mal olacak proje için çalışmalara 2007 yılında başlamıştı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı