Gündem Haberleri

  İlk elden takdim

  Hürriyet Haber
  19.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, partisinin Yüksek İstişare Kurulu’nun partililerle görüşmeleri sonucunda Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un kongrede yeni genel başkan adayı olarak tavsiye edilmesi kararı alındığını açıkladı.

  Kutan, dünkü basın toplantısında 26 Ekim’de yapılacak kongreyle ilgili bilgi verdi. Kutan, partisinin, milletin kültürünü, değerlerini ve inançlarını temsil ettiğini, kongre öncesinde 300’ü aşkın kişiyle istişare yapıldığını anlattı. Kendisinin genel başkanlık görevini sürdürmeme teklifinin uygun görüldüğünü belirten Kutan, Kurtulmuş’un yeni başkan adayı olarak tavsiyesinin kararlaştırıldığını bildirdi.

  Kongreye bütün partilere örnek olacak bir süreçle gittiklerini savunan Kutan, ’Milli Görüş’ün istişare mekanizmasını geleneksel olarak işlettiklerini’ söyledi. Saadet Partisi olarak "Milli Kurtuluş Hareketi’ni başlattıklarını ve önümüzdeki genel seçimlerde iktidara gelmeyi hedeflediklerini" vurgulayan Kutan, Türkiye’de huzur, barış ve refahın hakim olması için yeni bir adil düzene ihtiyaç olduğunu savundu.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı