Gündem Haberleri

  ’İlik ablacığım’ seni iki yıldır bekliyorum

  Eray EROLLU/İSTANBUL
  24.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Lösemili Esin, kendisine 2 yıl önce ilik vererek sağlığına kavuşmasını sağlayan Alman Alexandra Steinfelder Steinfelder ile dün ilk kez tanıştı. Havaalanında Alexandra Steinfelder’i ailesiyle birlikte heyecan ve sabırsızlık içinde bekleyen Esin, "Onu çok merak ediyorum" dedi.

  SSK’lıların eş ve çocuklarına yurtdışında tedavi olanağı sağlanması konusundaki hukuk mücadelesiyle tanınan lösemili Esin Köse, Almanya’da, iki yıl önce nakledilen iliğin vericisi ilkokul öğretmeni 28 yaşındaki Alexandra Steinfelder ile dün ilk kez tanıştı. Kemik iliği nakliyle yaşama dönen 10 yaşındaki Esin, geçen temmuz ayında evlendiği eşi Timo Steinfelder ile İstanbul’a gelen Alexandra Steinfelder’ı Atatürk Havalimanı’nda çiçeklerle karşıladı. Alexandra Steinfelder, "İki yıl önce ilik verdiğimde ameliyat masasına korkmadan yatmıştım. Tek düşüncem, vereceğim iliğin, ülkesini ve cinsiyetini bilmediğim küçük bir çocuğu sağlığına kavuşturmasıydı. Bir de ameliyattan iki hafta sonra gireceğim iki sınavı düşündüm. İyileşemeyip sınavları kaçırırsam diye tedirginlikte yaşadım. Ama şimdi Esin’in hayatını kurtardığım için çok mutluyum" dedi.

  Steinfelder’i Atatürk Havalimanı’nda sabırsızlıkla bekleyen Esin, "İki yıldır bana nakledilen iliğin sahibini merak ediyordum. Çok heyecanlıyım. Bir öğretmen olduğu için onunla çok iyi anlaşacağımıza inanıyorum" dedi. Kızını sağlığına kavuşturan Alexandra Steinfelder’in, kendilerini hiç tanımadığı halde, genel anestezi riskini göze alarak büyük bir özveride bulunduğunu belirten baba Hikmet Köse, "Uluslararası prosedür gereği tanışmamız için iki yıl geçmesi gerekiyordu. Alman Kemik İliği Bankası vericiyle tanışma talebimizi olumlu bulunca, buluştuk" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı