GeriGündem İlhan Selçuk için tören
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlhan Selçuk için tören

İlhan Selçuk için tören
refid:15097735 ilişkili resim dosyası

Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı İlhan Selçuk için, 23 Haziranda Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda, ardından da Cumhuriyet Gazetesi'nde törenler yapılacak.

Selçuk'un cenazesi, 24 Haziranda Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde ağabeyi Turhan Selçuk'un yanında toprağa verilecek.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulunun İlhan Selçuk'un vefatı üzerine yayımladığı mesajda, “laik ve demokratik Cumhuriyetin savunucusu, basının bükülmeyen kalemi İlhan Selçuk'un sadece Türk basını için değil, çağdaş Türkiye için de yeri doldurulamaz bir kimlik” olduğu belirtildi.

/images/100/0x0/55eb1395f018fbb8f8a97e14
“Düşünceleri ve yazıları nedeniyle darbelerde gözaltına alınan, işkence gören, ancak ilkelerinden asla ödün vermeyen İlhan Selçuk'un” genç kuşak gazetecilere ölümünden sonra da örnek olmaya devam edeceği vurgulanan mesajda, “TGC Yönetim Kurulu olarak Basın Şeref Kartı, 1994 Basın Özgürlüğü Ödülü ve 2003 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü sahibi değerli ustamız İlhan Selçuk'un kaybından büyük üzüntü duymaktayız. İlhan Selçuk'u sevgi ve saygıyla anarken, ailesine, meslektaşlarına ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz” denildi.

İlhan Selçuk için, 23 Haziran Çarşamba günü Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda, ardından da Cumhuriyet Gazetesi'nde törenler yapılacak.

Selçuk'un cenazesi, 24 Haziran Perşembe günü öğle vakti Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde ağabeyi Turhan Selçuk'un yanında toprağa verilecek.

 

 

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle