Gündem Haberleri

  İlhan Selçuk hastaneye kaldırıldı

  Çagatay KENARLI - İSTANBUL - DHA
  15.08.2009 - 09:55 | Son Güncelleme:

  Cumhuriyet Gazetesi imtiyaz sahibi ve başyazarı İlhan Selçuk, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

  Silahlı terör örgütü olduğu ileri sürülen Ergenekon'un üst düzey yöneticisi olduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan İlhan Selçuk, yoğun bakıma alındı. Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı İlhan Selçuk, 14 Ağustos gecesi konuşma bozukluğu ve vücudunun sol yarısındaki kuvvetsizlik yakınması ile Amerikan Hastanesi Acil Servisi'ne getirildi.

  Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nden İlhan Selçuk’un sağlık durumu ile ilgili şu açıklama yapıldı:

  “Yapılan incelemeler sonucunda beyninin sağ tarafında beslenme bozukluğu saptanarak gerekli tedavi düzenlenmiş ve yoğun bakım ünitesinde izlenmeye başlanmıştır. Sağlığı ile ilgili gelişmeler basınla yazılı olarak paylaşılacaktır.”

  İlhan Selçuk bir ay önce de ciğerleri su topladığı ve yemekte güçlük çektiği için hastaneye kaldırılmıştı. İlhan Selçuk, geçen yıl gözaltına alındıktan sonra 45 saat sorgulanmıştı. İlhan Selçuk, serbest kaldıktan sonra kalp spazmı geçirmişti.

  KISMİ FELÇ GEÇİRDİ

  Hastaneye gelen İlhan Selçuk'un arkadaşı Nöroloji Prefosörü Coşkun Demir, "Beyin damarında bir tıkanma olmuş. Sol tarafında bir felç durumu var. Konuşma bozukluğu düzeldi, espiriler yapıyor" şeklinde konuştu.

   

  BİLİNCİ AÇIK

  Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, İlhan Selçuk'u tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi'nde ziyaret etti. Ziyaret çıkışında açıklama yapan Masum Türker, “Haberi alınca büyük üzüntü duydum. Şu an yeğeni, kız kardeşi ve profesör arkadaşları yanındalar. Kendisi dinleniyor. Uyku aşamasında. Kız kardeşinden öğrendiğimiz kadarıyla durumu iyi bilinci açık. Zaten hastaneye de bilinçi açık gelmiş. Rahatsız olunca kız kardeşine haber vermiş. İnşallah en kısa zamanda kendini toparlar” dedi.

   

  İLHAN SELÇUK'A ZİYARETÇİ AKINI


  Amerikan Hastanesine kaldırılan Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı İlhan Selçuk'u yakın dostları ve meslektaşları yalnız bırakmadı.

   

  Selçuk'un ilk ziyaretcisi Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç oldu. Erinç çıkışta yaptığı açıklamada, Selçuk'un durumun iyi olduğunu öğrendiğini, korkulacak bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi.

  CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'de Selçuk'un doktor gözetiminde olduğunu şu an için bir sorun olmadığını kaydetti. Oyuncu Rutkay Aziz, Selçuk'un sağlık durumunda endişe edilecek bir durumun söz konusu olmadığını dile getirdi. Oyuncu Tarık Akan da " O büyük bir savaş adamıdır, bunu da aşar" dedi.

  Cumhuriyet Okurları (CUMOK) ikinci başkanı Alev Coşkun, Selçuk'un dün akşam saat 21.30 sıralarında hafif bir rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırıldığını belirterek, "doktorların söylediğine göre şu an için herhangi bir sorun yok. Ancak 48 saat böyle durumlarda yoğun bakımda tutulur. Bizler de bekliyoruz. Daha önceden de burda ameliyat olduğu için doktorlar Selçukla ciddiyetle ilgileniyor" şeklinde konuştu.

  Akşam saatlerinde Selçuk'u ziyaret eden Prof. Dr. Coşkun Özdemir çıkışta gazetecilere verdiği röportajda "hiç fena değil. Birşey geçiriyor. Sol tarafında hafif bir zaaf var. Biraz konuşması peltek gibi ama morali iyi. Konuşuyor. Şakalaşıyor. 'Ne olucak bu memlekette yaşayıp' falan diyor. Yani morali iyi. Beyinde damar tıkanıklığı var. Hastane de toparlanıncaya kadar kalacaktır" dedi. Bir gazetecinin "kalıcı bir hasar söz konusu olabilir mi?" sorusuna Özdemir, " Onu bilemeyiz. Daha çok taze. Nasıl seyredeceği bilinmez. Ben kendisi ile konuştum" diyerek cevap verdi. 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı