Gündem Haberleri

  İlginç AKP yorumu

  Hürriyet Haber
  14.10.2003 - 01:54 | Son Güncelleme:

  9. Cumhurbaşkanı Demirel, Başbakan Erdoğan'ın ‘‘AKP merkez parti oldu’’ sözleri için, ‘‘O değerlendirmeyi halk yapacak. Biraz da başta değerlendirme yapmak yanıltıcı olur, sonunu görelim’’ diye konuştu.

  DOKUZUNCU Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, kongrenin ardından AKP'yle ilgili ilginç yorumlarda bulundu. Demirel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, AKP'nin merkez parti haline geldiği yolundaki sözleri için, ‘‘Yoğurdum kara diyen olmaz... Sonunu görelim’’ dedi.

  Demirel, Ankara'nın başkent oluşunun 80. yıldönümü kutlamaları nedeniyle, Ankara Kulübü Derneği Başkanı Bülent Kalıpçı ile ‘‘Seğmen’’lerden oluşan heyeti kabul etti. Siyasetin duayeni Demirel, kabulde gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Bir gazetecinin, ‘‘AKP merkezi bir parti midir?’’ sorusunu yöneltmesi üzerine Demirel, şunları söyledi:

  ‘‘Yoğurdum kara diyen olmaz. Vatandaşa dönüp diyecektir ki, (ben herkesten iyiyim, mevcutların en iyisiyim benim arkama düşün.) O değerlendirmeyi halk yapacak. Biraz da bu siyasetçiler için başta değerlendirme yapmak yanıltıcı olur, sonunu görelim’’ cevabını verdi.

  Gazetecilerin ‘‘Sonunu görelim, dediniz, sonu ne zaman?’’ sorusuna da Demirel, şu karşılığı verdi:

  ‘‘Hayır sonunu demedim. Tabii her siyasi hareketin sonu var. Yani siyasi hareketler doğuyor, yükseliyor ve bir yerde dağılıyor. Dağıldığı noktayı aramıyorum ben, şimdi yükselme noktasında olabilir bir siyasi hareket, ama her siyasi hareket aynen devletler gibi geriye doğru gidiyor. Bir yerde başka bir siyasi hareket geliyor, orayı görelim. Yani bir siyasi hareketin kendisini başka bir siyasi harekete devrettiği noktayı görelim. Burada bu değerlendirmeyi yapabiliriz.’’
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı