Gündem Haberleri

  İlgililerle görüşürüm

  Hürriyet Haber
  29.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 1 Mayıs’ın Taksim’de kutlanma taleplerinin düşünülmesi gerektiğini belirterek, bu konuyu ilgililerle görüşeceğini söyledi.

  Gül, dünkü Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı öncesinde, tatil ilan edilen 1 Mayıs’ın Taksim’de kutlanması talebiyle gelen DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, KESK Genel Başkanı Sami Evren, TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı ve TTB Genel Sekreteri Eriş Bilaloğlu’nu Çankaya Köşkü’nde kabul etti. Bir saat süren görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan DİSK Genel Başkanı Çelebi, 1 Mayıs’ı Taksim Meydanı’nda kutlama taleplerini Gül’ün nasıl karşıladığı sorusu üzerine, "Taleplerimizi, genelde objektif olarak değerlendirdi, düşünülmesi gereken bir talep olduğunu söyledi" dedi. Gül’ün, Cumhurbaşkanı seçilmeden önce de bu yönde iradesi olduğunu belirten Çelebi, "Cumhurbaşkanı bu konuyu MGK gündemine getirecek mi?" sorusunu da, "İlgililerle görüşeceğini söyledi" diye yanıtladı.

  Türk-İş Kadıköy’de Türk-İş, dün Taksim’de mitinge çağrı yaptı. Türk-İş 1’inci Bölge Başkanı Faruk Büyükkucak ve konfederasyon temsilcileri İstiklal Caddesi’nde bildiri dağıttı. Büyükkucak, "Taksim’i saplantı yapmadan 1 Mayıs’ı en coşkulu şekilde Kadıköy’de kutlayacağız" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı