GeriGündem Son durum. İl içi atama sonuçlarında hangi iller açıklandı? 2018 yer değiştirme ve tayin sonuçları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son durum. İl içi atama sonuçlarında hangi iller açıklandı? 2018 yer değiştirme ve tayin sonuçları

Son durum. İl içi atama sonuçlarında hangi iller açıklandı? 2018 yer değiştirme ve tayin sonuçları

İl içi atama sonuçları öğretmenler tarafından merak edilirken, büyük ölçüde illerin MEB müdürlükleri tarafından açıklamalar ve duyurular yapıldı. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir'de il içi atama listeleri tamamen açıklandı mı? İşte il içi atama sonuçlarında son durum

Görev yerlerini değiştirerek farklı bir ilçe ya da okulda görevine devam etmek isteyen öğretmenler, il içi atama sonuçları için sorgulamalarına başladı. 81 ilin Milli Eğitim Müdürlükleri (MEM) tarafından yayımlanacak olan il içi atama sonuçları, her ilin değerlendirmesini bitirmesiyle birlikte ilgili milli eğitim müdürlüklerinin resmi internet siteleri üzerinden yayımlanmaya başlandı. 

Öğretmenler için il içi yer değiştirme sonuçları, 30 Mayıs tarihinden itibaren açıklanmaya başladı. Çeşitli sebeplerle il içi tayinini talep eden öğretmenler, heyecanla İl Milli Eğitim Müdürlükleri'nin duyurular sayfasını inceliyor. Amasya, Antalya, İzmir, Niğde ve Ordu'nun tayin sonuçları açıklanan iller arasında. Peki il içi tayin sonuçları nasıl sorgulanır? il içi yer değiştirme sonuçlarını başka hangi iller açıkladı?

İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME İPTALİ BAŞVURUSU NASIL OLACAK?

İl içi isteğe bağlı yer değiştirme sonucu ataması çıkan öğretmenler okulların kapanması ile birlikte 8 Haziran 2018 tarihinden itibaren ilişik kesebilecek. İl içi atama sonucu kararnameler 8 Haziran Cuma günü il milli eğitim müdürlükleri tarafından okullara gönderilecek. İl içi ataması çıkan ancak atamasını iptal ettirmek isteyen öğretmenler ilişik kesmeden iptal gerekçelerini sunarak bulundukları kuruma başvuruda bulunsunlar ancak il içi isteğe bağlı atama iptali çok düşük bir ihtimaldir.

İL MÜDÜRLÜKLERİ TELEFON NUMARALARI İÇİN TIKLAYIN

İl içi atama iptal başvurusu nasıl yapılır?

İl içi atama sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte ataması çıkan öğretmenler, okulların kapanmasıyla birlikte 8 Haziran'da okullarından ilişiğini kesebilece. İl içi atama sonucu kararnameler 8 Haziran Cuma günü il milli eğitim müdürlükleri tarafından okullara gönderilecek. İl içi ataması çıkan ancak atamasını iptal ettirmek isteyen öğretmenler ilişik kesmeden iptal gerekçelerini sunarak bulundukları kuruma başvuruda bulunsunlar ancak il içi isteğe bağlı atama iptali çok düşük bir ihtimaldir.

NORM FAZLASI ÖĞRETMENLERDE VE ÖĞRETMENLİĞE DÖNMEK İSTEYEN YÖNETİCİLERDE 3 YIL ŞARTI ARANMAZ

"(3) İkinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapmakta iken öğretmenliğe atanmak isteyenler ile ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin isteğe bağlı yer değiştirmelerinde süre şartı aranmaz."

"(4) Görev yerleri eğitim kurumunun kapanması, norm kadro değişikliği, hizmetin gereği ve benzeri çeşitli nedenlerle istekleri doğrultusunda veya resen değiştirilen öğretmenlerin bulundukları eğitim kurumunda veya ilde çalışılması gereken sürenin hesabında, daha önceki eğitim kurumlarında veya ilde geçen hizmet süreleri birlikte değerlendirilir."

Öğretmenlerin 2016 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusunun 6. maddesinde de bu duruma yer verilmiştir.

"6- Halen görev yaptıkları eğitim kurumunda ihtiyaç ve norm kadro fazlası olan öğretmenler ile eğitim kurumlarında ikinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapmakta olanlardan yöneticiliğe devam etmek istemeyenler, 3 yıllık çalışma şartı aranmaksızın yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir."

İDARECE İSTEĞE BAĞLI VEYA RESEN YER DEĞİŞTİRENLERİN SÜRESİ ESKİ OKULU İLE BİRLİKTE HESAPLANIR

"(4) Görev yerleri eğitim kurumunun kapanması, norm kadro değişikliği, hizmetin gereği ve benzeri çeşitli nedenlerle istekleri doğrultusunda veya resen değiştirilen öğretmenlerin bulundukları eğitim kurumunda veya ilde çalışılması gereken sürenin hesabında, daha önceki eğitim kurumlarında veya ilde geçen hizmet süreleri birlikte değerlendirilir."

Örneğin Atatürk ilkokulunda çalışıyor iken norm kadro fazlası yer değiştirmelerinde kendi isteğinizle Cumhuriyet ilkokuluna gittiniz şimdi ise il içi yer değiştirmeye başvurmak istiyorsanız Atatürk ilkokulundaki görev süreniz ile Cumhuriyet ilkokulundaki görev sürenizin toplamı 30 Eylül itibariyle 3 yılı dolduruyorsa başvurabilirseniz. Yer değiştirmenizin resen yada isteğe bağlı olması bir şeyi değiştirmemektedir. Önceki yıllarda bu kural sadece resen yer değiştirenlere uygulanıyordu 2015 yılındaki yönetmelik değişikliği ile isteğe bağlı yer değiştirenlerde bu hak verilmiştir.

Öğretmenlerin 2016 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusunun 4. maddesinde de bu durumlara yer verilmiştir.

İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME İÇİN ŞARTLAR NELER OLACAK?

1- Zorunlu çalışma yükümlülüğü olmayan, zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayan, zorunlu çalışma yükümlüsü olanlar veya bu yükümlülükten muaf tutulan öğretmenler ile sağlık ve eş durumu mazereti sebebiyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenecek öğretmenlerden 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

2- Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden;

a) 1, 2 ve 3’üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında adaylık dâhil 3 yıl görev yapanlar,

b) 4, 5 ve 6’ncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapanlardan bulundukları eğitim kurumunda 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar,

c) 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapanlardan başvuruların son günü itibarıyla adaylığı kaldırılmış olanlar 3 yıllık çalışma süresi şartı aranmadan, istemeleri hâlinde, il içinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

3-Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla zorunlu çalışma yükümlüğünü tamamlayacak olanlar istemeleri halinde il içinde 1, 2 ve 3’üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına yer değişikliği isteğinde bulunabilecektir.

4- Üç yıllık sürenin hesabında öğretmenin;

a) Kadrosunun bulunduğu eğitim kurumunda sözleşmeli öğretmen veya asker öğretmen olarak geçirdiği süreler dâhil, fiilen öğretmen olarak geçirdiği süreler ile diğer eğitim kurumlarında ders okutmak üzere ya da eğitim kurumu yöneticisi olarak görevlendirildiği süreler,

b) Hizmetin gereği olarak il içinde veya iller arasında yer değişikliği yapılanlardan yargı kararı gereğince eski görev yerine iade edilenlerin eski ve yeni görev yerlerindeki hizmet süreleri,

c) Görevli oldukları eğitim kurumunun dönüştürülmesi, kapanması, eğitim kurumunda norm kadro fazlası olmaları veya hizmetin gereği ve çeşitli nedenlere bağlı olarak idari tasarrufla istekleri doğrultusunda ya da resen görev yerleri değiştirilen öğretmenlerin bulundukları eğitim kurumlarında ve daha önceki eğitim kurumlarında geçen hizmet süreleri birlikte değerlendirilecektir.

İL İÇİ ATAMA SONUÇLARI

İl içi yer değiştirme inha listeleri il milli eğitim müdürlükleri tarafından açıklanıyor. Sonuçlar, bazı il müdürlüklerinde eğitim-öğretim sınıfı dışındaki personeller için açıklanırken, bazı illerde ise öğretmen kadrosu dahilinde açıklandı. İşte, açıklanan o iller;

01    Adana İl atama sonuçları için Tıklayınız
02    Adıyaman İl atama sonuçları için Tıklayınız
03    Afyon İl atama sonuçları için Tıklayınız
04    Ağrı İl atama sonuçları için Tıklayınız
05    Amasya İl atama sonuçları için Tıklayınız 
06    Ankara İl atama sonuçları için Tıklayınız
07    Antalya İl atama sonuçları için Tıklayınız
08    Artvin İl atama sonuçları için Tıklayınız
09    Aydın İl atama sonuçları için Tıklayınız
10    Balıkesir İl atama sonuçları için Tıklayınız
11    Bilecik İl atama sonuçları için Tıklayınız
12    Bingöl İl atama sonuçları için Tıklayınız
13    Bitlis İl atama sonuçları için Tıklayınız
14    Bolu İl atama sonuçları için Tıklayınız
15    Burdur İl atama sonuçları için Tıklayınız
16    Bursa İl atama sonuçları için Tıklayınız
17    Çanakkale İl atama sonuçları için Tıklayınız
18    Çankırı İl atama sonuçları için Tıklayınız
19    Çorum İl atama sonuçları için Tıklayınız
20    Denizli İl atama sonuçları için Tıklayınız
21    Diyarbakır İl atama sonuçları için Tıklayınız
22    Edirne İl atama sonuçları için Tıklayınız
23    Elazığ İl atama sonuçları için Tıklayınız
24    Erzincan İl atama sonuçları için Tıklayınız
25    Erzurum İl atama sonuçları için Tıklayınız
26    Eskişehir İl atama sonuçları için Tıklayınız
27    Gaziantep İl atama sonuçları için Tıklayınız
28    Giresun İl atama sonuçları için Tıklayınız
29    Gümüşhane İl atama sonuçları için Tıklayınız
30    Hakkari İl atama sonuçları için Tıklayınız
31    Hatay İl atama sonuçları için Tıklayınız
32    Isparta İl atama sonuçları için Tıklayınız
33    Mersin İl atama sonuçları için Tıklayınız
34    İstanbul İl atama sonuçları için Tıklayınız
35    İzmir İl atama sonuçları için Tıklayınız
36    Kars İl atama sonuçları için Tıklayınız
37    Kastamonu İl atama sonuçları için Tıklayınız
38    Kayseri İl atama sonuçları için Tıklayınız
39    Kırklareli İl atama sonuçları için Tıklayınız
40    Kırşehir İl atama sonuçları için Tıklayınız
41    Kocaeli  İl atama sonuçları için Tıklayınız
42    Konya İl atama sonuçları için Tıklayınız
43    Kütahya İl atama sonuçları için Tıklayınız
44    Malatya İl atama sonuçları için Tıklayınız
45    Manisa İl atama sonuçları için Tıklayınız
46    K.Maraş İl atama sonuçları için Tıklayınız
47    Mardin İl atama sonuçları için Tıklayınız
48    Muğla İl atama sonuçları için Tıklayınız 
49    Muş İl atama sonuçları için Tıklayınız
50    Nevşehir İl atama sonuçları için Tıklayınız
51    Niğde İl atama sonuçları için Tıklayınız
52    Ordu İl atama sonuçları için Tıklayınız
53    Rize İl atama sonuçları için Tıklayınız
54    Sakarya İl atama sonuçları için Tıklayınız
55    Samsun İl atama sonuçları için Tıklayınız
56    Siirt İl atama sonuçları için Tıklayınız
57    Sinop İl atama sonuçları için Tıklayınız
58    Sivas İl atama sonuçları için Tıklayınız
59    Tekirdağ İl atama sonuçları için Tıklayınız
60    Tokat İl atama sonuçları için Tıklayınız
61    Trabzon İl atama sonuçları için Tıklayınız
62    Tunceli İl atama sonuçları için Tıklayınız
63    Şanlıurfa İl atama sonuçları için Tıklayınız
64    Uşak İl atama sonuçları için Tıklayınız
65    Van İl atama sonuçları için Tıklayınız
66    Yozgat İl atama sonuçları için Tıklayınız
67    Zonguldak İl atama sonuçları için Tıklayınız
68    Aksaray İl atama sonuçları için Tıklayınız
69    Bayburt İl atama sonuçları için Tıklayınız
70    Karaman İl atama sonuçları için Tıklayınız
71    Kırıkkale İl atama sonuçları için Tıklayınız
72    Batman İl atama sonuçları için Tıklayınız
73    Şırnak İl atama sonuçları için Tıklayınız
74    Bartın İl atama sonuçları için Tıklayınız
75    Ardahan İl atama sonuçları için Tıklayınız
76    Iğdır İl atama sonuçları için Tıklayınız
77    Yalova İl atama sonuçları için Tıklayınız
78    Karabük İl atama sonuçları için Tıklayınız
79    Kilis İl atama sonuçları için Tıklayınız
80    Osmaniye İl atama sonuçları için Tıklayınız 
81    Düzce İl atama sonuçları için Tıklayınız

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle