Gündem Haberleri

  İktidar, her zaman iyi bir rehber değil

  Yorgo KIRBAKİ/ATİNA
  12.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yunanistan, Gezi Parkı eylemleri için ilk kez görüş beyan etti.Dışişleri Bakanı Dimitris Avramopulos, çok iyi tanıdığı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın lider olarak elde ettiği gücü bugün sevk ve idareye davet edildiğini söyledi.

  Avramopulos Yunan devlet televizyonu NET’e verdiği demeçte “Türkiye’deki iç kriz daha bitmedi. Erdoğan seçimlerin öneminden bahsetti ve büyük ölçüde de haklı. Ancak, toplum zaman zaman mesajlar gönderir. Bu mesajların şifreleri çözmek de biz devlet adamları için liderlik becerisi gerektirir” dedi. “Mutlak güç her zaman en iyi kılavuz değildir. İktidar, kudret ve güç kelimelerinin demokraside yorumları farklıdır” diyen Avramopulos, Türkiye’nin daha derin bir demokrasiye ihtiyacı bulunduğunu belirtti.

  Ege’de gerginlik olmaz

  Avramopulos, Yunan medyasında “Türkiye iç krizi dışa ihraç ederek Ege’de gerginlik çıkarabilir” tarzı iddiaların hayal ürünü olduğunu söyleyerek şöyle konuştu: “Böyle bir şeye ihtimal vermiyorum. Öyle bir tehlike yok. Türkiye, Yunanistan’daki ekonomik krizden yararlanma teşebbüsünde bulunmadı. Geçen yıl 1 milyona yakın Türk turist Yunanistan’ı ziyaret etti, bu yıl 1.2 milyon gelecek. Türkiye’nin bugün istemediği tek şey Yunanistan ile gerginliktir.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı