Gündem Haberleri

  İktidar ’Baasçı’

  Hürriyet Haber
  21.02.2006 - 01:23 | Son Güncelleme:

  Anavatan Lideri Erkan Mumcu, "AKP iktidarı, devlet meseleleri ile parti meselelerini karıştıran, adeta bir Baasçı rejim içinde yaşıyormuş gibi olumsuz tutumlar göstermektedir" dedi.

  HAMAS’ın ziyaretini değerlendiren Mumcu, şöyle konuştu: "Hükümet, HAMAS heyetini önce VIP’te karşılamış, ama anlaşılamayan bir biçimde heyetin Ankara’da bulunduğu gün ve saatlerde ne yazık ki utanç verici bir saklambaç oynanmıştır. Davet edilmiş bir heyetin kargo bölümünden uğurlanmak durumunda kalınması, Türkiye adına itibar kaybı yaratan, Türkiye’ye güveni zedeleyen bir gelişme olmuştur. Devlet meselelerinin parti binalarında görüşüldüğü dönemin çok geride kaldığını düşündüğümüz bir dönemde, AKP iktidarı devlet meseleleri ile parti meselelerini karıştıran, adeta bir Baasçı rejim içinde yaşıyormuş gibi olumsuz tutumlar göstermektedir."

  AYAR’A ’İT’ DAVASI

  Bu arada Mumcu, AKP Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar hakkında, kişilik haklarını ihlal ettiği iddiasıyla 25 bin YTL’lik manevi tazminat davası açtı. Dava dilekçesinde, TBMM Genel Kurulu’nda Ayar’ın, Mumcu’ya "it" diye bağırarak sövdüğü iddia edildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı