Gündem Haberleri

  İKSV sinemacılara kapılarını açtı

  Hürriyet Haber
  18.11.2009 - 18:21 | Son Güncelleme:

  “29. Uluslararası İstanbul Film Festivali” kapsamında düzenlenen “Köprüde Buluşmalar Uzun Metrajlı Film Projesi Geliştirme Atölyesi” etkinliği için başvurular başladı.

  İstanbul Kültür Sanat Vakfından (İKSV) yapılan açıklamaya göre, 3-8 Nisan 2010'da yapılacak festival çerçevesinde üçüncüsü düzenlenen “Köprüde Buluşmalar Uzun Metrajlı Film Projesi Geliştirme Atölyesi” etkinliği, uzun metrajlı film projelerine açık olacak.

  Etkinliğe katılmak isteyen yönetmen veya yapımcıların, en geç 29 Ocak 2010 tarihine kadar onthebridge@iksv.org adresinden veya postayla Uluslararası İstanbul Film Festivali'ne başvurularını yapmaları gerekiyor.

  Sinemacıların, projelerini uluslararası bir platformda sunmalarını sağlamayı ve yapım sürecini başlatmaları için gerekli desteği bulmalarına olanak vermeyi amaçlayan etkinlik, 14-15 Nisanda yapılacak.

  Dereceye girecek filmlerin yönetmenleri ve yapımcıları, Arte, Eurimages, Fortissimo Films, Binger Lab gibi uluslararası film kuruluşlarının temsilcileriyle görüşme imkanı bulacak.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı