GeriGündem İKM mülakat sonuçları için tarih belli oldu mu? Geri sayım sürüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İKM mülakat sonuçları için tarih belli oldu mu? Geri sayım sürüyor

İKM mülakat sonuçları için tarih belli oldu mu? Geri sayım sürüyor

Adalet Bakanlığı bünyesinde İnfaz Koruma Memuru (İKM) olarak görev almak isteyen vatandaşların araştırdığı sonuçlar için süreç devam ediyor. Bakanlığın gerçekleştireceği değerlendirmelerin tamamlanmasının ardından duyurulacak olan İKM sonuçları, başvurunun yapıldığı adliyeler üzerinden öğrenilebilecek. Peki, İKM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merakla beklenen o tarih

İKM mülakat sonuçları için geri sayım kaldığı yerden devam ediyor. Türkiye genelinde birçok ceza evine yapılacak olan alımlar için başvurularını gerçekleştiren ve sonuçlara kilitlenen vatandaşlar, tarih detayını araştırmaya başladı. İşte, İKM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunu yönelten vatandaşlar için bazı detayları

İKM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözlü sınavın geçtiğimiz günlerde sona ermesinin ardından adliyelerden gelecek olan sonuçlara kilitlenen adaylar, İnfaz Koruma Memuru (İKM) sonuçlarını sorguluyor. Sınav sonuçlarının yayımlanacağı tarih hakkında henüz bir bilgi vermeyen Adalet Bakanlığı'nın, ilerleyen günlerde sonuçlar hakkında duyuru yapması bekleniyor.

Sınav sonucunun tebliğinden itibaren 15 gün içerisinde belgelerini teslim etmeyen veya yerleştirme onayının tebliğinden sonra 15 gün içerisinde görevine başlamayan ya da aranılan şartları taşımadığı sonradan anlaşılanların sözleşmeleri iptal edilecek ve yerlerine puan sıralamasına göre aynı adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu için belirlenen yedek adaylardan yerleştirme işlemi sınav merkezi tarafından yapılacak.

BAŞARI LİSTESİ BELİRLİ KRİTERLERE GÖRE BELİRLENECEK

Nihai başarı listesi adayların merkezi ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanması suretiyle düzenlenecektir. İnfaz ve koruma memuru ile büro personeli (ceza infaz kurumu kâtipliği) pozisyonlarına atanacaklara ilişkin nihai başarı listesi düzenlenirken öncelikle hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, yüksekokulların adalet programı ve adalet ön lisans programı mezunları en yüksek puan alan adaydan başlamak suretiyle her bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu için ayrı ayrı sıralanacak olup, diğer adaylar bu sıralamayı takiben kendi aralarında en yüksek puandan başlayarak sıralanacaktır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle