GeriGündem İKM mülakat sonuçları açıklandı mı? İşte açıklayan iller
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İKM mülakat sonuçları açıklandı mı? İşte açıklayan iller

İKM mülakat sonuçları açıklandı mı? İşte açıklayan iller

İKM mülakat sonuçları, bazı illerde erişime açıldı. Türkiye genelinde birçok merkezde gerçekleştirilen çeşitli mülakatların ardından sonuç aşamasına kilitlenen adaylar, İKM mülakat sonuçları araştırmasına başladı. Peki, İKM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, mülakat sonuçları açıklanan bazı iller

İKM mülakat sonuçları için vatandaşların sorgulaması devam ediyor. Gardiyan olabilmek için çeşitli aşamalardan geçen adaylar, İKM mülakat sonuçları için araştırmalarına başladı. Peki, İKM mülakat sonuçları nereden öğrenilebilecek? İşte, açıklanan il detayları

KIRKLARELİ ADLİYESİ SONUÇLARI AÇIKLADI

Kırklareli Adliyesi, Sözleşmeli Personel alımına ilişkin 10-14/09/2018 tarihinde yapılan sözlü sınavda kazanan adaylara ilişkin Nihai başarı listesi aşağıda yayınladı.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İKM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözlü sınavın geçtiğimiz günlerde sona ermesinin ardından adliyelerden gelecek olan sonuçlara kilitlenen adaylar, İnfaz Koruma Memuru (İKM) sonuçlarını sorguluyor. Sınav sonuçlarının yayımlanacağı tarih hakkında henüz bir bilgi vermeyen Adalet Bakanlığı'nın, ilerleyen günlerde sonuçlar hakkında adliyeler üzerinden duyuru yapması bekleniyor.

Sınav sonucunun tebliğinden itibaren 15 gün içerisinde belgelerini teslim etmeyen veya yerleştirme onayının tebliğinden sonra 15 gün içerisinde görevine başlamayan ya da aranılan şartları taşımadığı sonradan anlaşılanların sözleşmeleri iptal edilecek ve yerlerine puan sıralamasına göre aynı adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu için belirlenen yedek adaylardan yerleştirme işlemi sınav merkezi tarafından yapılacak.

BAŞARI LİSTESİ BELİRLİ KRİTERLERE GÖRE BELİRLENECEK

Nihai başarı listesi adayların merkezi ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanması suretiyle düzenlenecektir. İnfaz ve koruma memuru ile büro personeli (ceza infaz kurumu kâtipliği) pozisyonlarına atanacaklara ilişkin nihai başarı listesi düzenlenirken öncelikle hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, yüksekokulların adalet programı ve adalet ön lisans programı mezunları en yüksek puan alan adaydan başlamak suretiyle her bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu için ayrı ayrı sıralanacak olup, diğer adaylar bu sıralamayı takiben kendi aralarında en yüksek puandan başlayarak sıralanacaktır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle