Gündem Haberleri

  İkinci liste hazırlanıyor

  Hürriyet Haber
  28.12.2001 - 18:04 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği`nin (AB), aday ülkeler ve bazı üçüncü ülkeler için tehdit oluşturan örgütleri kapsayan ikinci bir liste hazırladığını, Türkiye`nin verdiği listenin bu kapsamda ele alındığının anlaşıldığını kaydetti.

  Dışişleri Bakanlığı`ndan yapılan yazılı açıklamada, AB Komisyonu`nun, üye ülkeler için tehdit oluşturan terör örgütlerine ilişkin listesini açıkladığı hatırlatıldı.

  Açıklamada, söz konusu listedeki örgütler arasında Türkiye bakımından önem taşıyan ve AB nezdinde Ankara`nın ısrarlı girişimlerine konu teşkil eden örgütlerin yer almadığının görüldüğü belirtildi.  Dışişleri açıklamasında, şunlar kaydedildi:

  "Ancak alınan bilgilere göre, AB, aday ülkeler ile bazı üçüncü ülkeler için tehdit oluşturan örgütleri kapsayan ikinci bir liste hazırlamaktadır. Sağlanan ön bilgilere göre, Türkiye`nin AB`ye vermiş olduğu terörist örgütler listesinin bu kapsamda ele alındığı anlaşılmaktadır. Konu, tarafımızdan gerek üye ülkeler, gerek AB Komisyonu nezdinde titizlikle takip edilmeye devam olunacaktır."

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı