Gündem Haberleri

  İkinci bahar adlı çete operasyonuna 5 tutuklama

  Şevket ALTINAYAR/NAZİLLİ (Aydın), (DHA)
  24.05.2008 - 12:57 | Son Güncelleme:

  AYDIN'ın Nazilli İlçesi'nde, faizle para verdikleri kişilere senet imzalatıp, zorla ev, arsa gibi gayrimenkulleri ile otomobillerine el koydukları ileri sürülen çeteye yönelik düzenlenen ‘İkinci Bahar Operasyonu’nda gözaltına alınan 5 kişi tutuklandı.

  Aydın Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, istihbarat çalışması sonucu 3 ay önce cezaevinden çıkan bir grubun Nazilli'de tefecilik yaptıklarını belirledi. İki ay süren takibin ardından zanlıların, faizle para verdiği kişilere zorla senet imzalatıp, zorla gayrimenkullerine, otomobillerine ve değerli eşyalarına al koyuduğunu belirlendi. Bunun üzerine, 21 Mayıs 2008 tarihinde harekete geçen polis ekipleri, zanlılara yönelik ‘İkinci Bahar’ adını verdiği bir operasyon düzenledi.

  Operasyonda, kendilerine ‘9 kardeşler’ adını verdikleri belirlenen çetenin üyesi oldukları ileri sürülen birbirleriyle akraba olan F.D., T.D., F.D., H.D. ve Faruk Y., gözaltına alındı. Zanlıların, ev, işyeri ve üzerlerinde yapılan aramalarda, değişik kişiler adına düzenlenmiş çok sayıda senet, çek, tapu senetleri, alacaklara ait kendi el yazıları ile hazırlanmış oldukları listeler, mağdurlara ait oto ruhsatnamesi ile sustalı bıçak ele geçirildi. İşlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen 5 zanlı tutuklandı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı