Gündem Haberleri

  İki zodyak bot çarpıştı: 1 ölü 5 yaralı

  Doğuş Esat BERME/MARMARİS (Muğla), (DHA)
  12.09.2014 - 13:19 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde, iki zodyak bot çarpıştı. Türk asıllı Avusturya vatandaşı 38 yaşındaki Sun Özhan yaşamını yitirirken, 3’ü Özhan ailesinden, 2’si İngiliz turist 5 kişi yaralandı.

  Marmaris’te tatil yapan Türk asıllı Avusturya vatandaşları 35 yaşındaki Sun Özhan, Nil Özhan, 68 yaşındaki Şeniz Özhan ve 71 yaşındaki Batu Özhan’ı taşıyan zodyak bot ile İngiliz turistler 72 yaşındaki Regina Fiedler ve 78 yaşındaki Antony Richard Cobb’un bulunduğu zodyak bot, dün saat 21.00 sıralarında Bozburun Mahallesi açıklarında demirli teknelerine giderken çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle botlardaki toplam 6 kişi denize düştü. Olayı gören çevredeki teknelerde bulunanlar ile kıyıdaki vatandaşlar, denize atlayarak kazazedeleri sudan çıkardı. 6 yaralı da Marmaris’teki hastanelere götürülmek üzere ambulanslara alındı.

  Bu arada Sun Özhan’ın hayati fonksiyonları ambulansta durdu. Özhan’ı hayata döndürme çalışmaları, getirildiği Marmaris Devlet Hastanesi’nde de sürdü. Ancak, yarım saatlik tüm uğraşlara rağmen Sun Özhan yaşamını yitirdi.

  Yaralılardan Nil Özhan, ayak parmaklarında bulunan derin kesikler nedeniyle Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Bölümü’ne, Özel Ahu Hastanesi’ne kaldırılan, el parmakları kopma tehlikesi bulunan Antony Richard Cobb ise İzmir Ege Üniversitesi Mikro Cerrahi Bölümü’ne sevk edildi. Marmaris Devlet Hastanesi’ne kaldırılan diğer 3 yaralının ise tedavilerinin tatamlandığı ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.Nil Özhan’ın avukatı Tuna Temizgil, olayın haberde anlatıldığı gibi olmadığını belirterek şu açıklamayı yaptı: “Olayda çarpışan botlar, Seyyale isimli tekneye ait ve Bekir Karakuş tarafından kullanılan hizmet botu ile Antony Richard Cobb’un kullandığı bottur. Olay sırasında Cobb’un teknesinde Sun Özhan, Nil Özhan, Regine Fiedler; diğer botta ise Bekir Karakuş’la birlikte Selami Korkut vardı. Çarpışma sonrasında Sun Özhan hayatını kaybetti, Nil Özhan ve Antony Cobb yaralandı. Olayla ilgili soruşturma sürmektedir.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı