GeriGündem İki uçak Atatürk Havalimanı'nda kara saplandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İki uçak Atatürk Havalimanı'nda kara saplandı

Atatürk Havalimanı'ndaki yoğun kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yolları (THY) ve Emirates Havayolları'na ait iki uçak kara saplandı.

THY'nin, 139 yolcusuyla İstanbul-Bangkok seferini yapacak olan TK 70 sefer sayılı Airbus 340 tipi “Aydın” adlı yolcu uçağı, piste gitmek için manevra yaparken kara saplandı. Yolcuları aşağı indirilen ve yakıtı da boşaltılan uçak, yoğun çalışmalar sonucu kardan kurtarıldı.

THY yetkilileri, uçağın bakıma alındığını, seferin, Airbus 340 tipi başka bir uçakla yapılacağını kaydettiler.
Uçağı kurtarma çalışmalarını THY Genel Müdürü Temel Kotil de izledi. Bu arada, Emirates Havayolları'na ait Airbus 310 tipi kargo uçağı da, manevra sırasında yoldan kayarak kara saplandı. Uçak, çalışmalar sonucu kurtarıldı.

BAZI SEFERLER İPTAL EDİLDİ

Ülkenin büyük bölümünde etkili olan kötü hava şartları nedeniyle bazı uçak seferleri yapılamıyor. THY'nin, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yapılması gereken Kars, Ankara, Adana, Erzurum ve Trabzon seferleri karşılıklı olarak iptal edildi.

THY'nin, Atatürk Havalimanı'nda yapılması gereken Gaziantep, Diyarbakır, Konya, Denizli ve İstanbul-Tiflis seferleri, Onur Havayolları'nın Trabzon, Gaziantep, Bodrum ve Kayseri seferleri, Atlasjet Havayolları'nın Sivas, Ankara ve Konya seferleri karşılıklı olarak yapılamadı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle