Gündem Haberleri

  İki okul daha

  DHA
  24.09.2014 - 01:06 | Son Güncelleme:

  KÜRTÇE eğitim veren okulların mühürlenmesinden sonra başlayan okul yakma olayları, önceki gece Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde devam etti.

  İlçede daha önce saldırıya uğrayan 6 okul arasında bulunan, Dize Mahallesi'ndeki Hamit Kesici ile Yeşildere Mahallesi'ndeki Atatürk İlk ve Orta Okulu, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması olarak bilinen Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyesi oldukları ileri sürülen kişilerce saldırıya uğradı. Molotof kokteyli atılarak ateşe verilen okullar TOMA ve itfaiye ekiplerince söndürülürken, iki okulda da büyük hasar meydana geldi. Önceki saldırılar nedeniyle onarımda olan bu okulların, bir kez daha onarıma alınacağı belirtildi.

  3 KAMYONETİ YAKTILAR

  Mardin’in merkez Artuklu ilçesinde ise geçici köy korucularına ait kışlık odunları toplamak için kırsal alana giden 3 kamyonetin önü önceki gece kimliği belirsiz silahlı kişilerce kesildi. Sürücüleri indiren silahlı kişiler, araçları ateşe verdikten sonra bölgeden kaçtı. Saldırganları yakalama çalışmaları sürüyor.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı