Gündem Haberleri

  İki kişi daha serbest kaldı

  İSTANBUL (AA)
  15.12.2014 - 19:39 | Son Güncelleme:

  İstanbul merkezli 14 Aralık Operasyonu kapsamında gözaltına alınanlardan 2 kişi daha ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan yerleşkesinde gözaltında tutulan şüphelilerin işlemleri sürüyor. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde, cumhuriyet savcısı tarafından ifadeleri alınan şüphelilerden Ahmet Şahin ve Ali Kara serbest bırakıldı. Gözaltındaki 22 kişinin ifade alma işleminin devam ettiği, firarda olan Nuh Gönültaş ve Mustafa Kılıçaslan'ı arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi. İstanbul merkezli 13 ilde gerçekleştirilen operasyon kapsamında 29 kişi yakalanmış, Samanyolu televizyonunda yayınlanan “Tek Türkiye” dizisi ekibinden Elif Yılmaz, Ebru Şenvardar ve Naci Çelik Berksoy ifadeleri alındıktan sonra dün, Hüseyin Gülerce ve Makbule Çam Elamdağ ise bugün serbest bırakılmıştı.

  SORGULAR SÜRÜYOR

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde halen 22 kişinin sorgusu devam ediyor. İfadeleri 2 savcı alıyor. Bugün Gazetesi yazarı Nuh Gönültaş ile Emniyet Amiri Mustafa Kılıçarslan ise henüz yakalanamadı. Nuh Gönültaş'ın operasyondan bir gün önce yurtdışına çıktığı iddia ediliyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı