Gündem Haberleri

  İki karpuz için 15 milyar gitti

  Hürriyet Haber
  06.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  44 yaşındaki tekstilci Zekiye Hür, karpuz almak için yolun kenarına anahtarı üzerinde bıraktığı otomobilini dönüşte bulamadı. Otomobilde 10 milyar lira nakit para da vardı.

  İNANILMAZ olay, İstanbul Güneşli'de önceki gün saat 16.00'de yaşandı. 44 yaşındaki Zekiye Hür, iş çıkışı eve dönerken yol kenarındaki seyyar satıcıdan karpuz almak istedi. İçinde 10 milyar lira, çek, senet ve çok sayıda özel eşyasının bulunduğu çantasını 34 BT 098 plakalı kırmızı Opel Corsa marka otomobilinde bırakıp, aracı yol kenarına park ederek, karpuz tezgáhının yanına gitti.

  Kamera şakası sanmış

  Hür, karpuz seçerken, kimliği belirsiz hırsızlar bunu fırsat bilerek, anahtarı üzerinde olan otomobili alarak kayıplara karıştı. İki tane karpuz alan Hür, parayı ödeyip arkasına döndüğünde aracını göremeyince şaşırdı. Hür bunun bir kamera şakası olduğunu düşündü. Bir süre sonra piyasa değeri 5 milyar olan otomobilinin çalındığını anlayan Zekiye Hür baygınlık geçirdi. Karpuz satıcısı Kemal Akav'ın yardımıyla kendisine gelen Hür, hemen Yüzyıl Karakolu'na giderek şikáyette bulundu.

  Çek ve senetler de gitti

  Talihsiz kadın, ‘‘Otomobilimi göremeyince önce kamera şakası sandım. Bir türlü inanamıyorum. Çünkü sadece 1 ya da 2 dakika içinde oldu ve tezgáhla otomobilim arasında bir kaç metre vardı. Hiç farkedemedim. Otomobilin içinde bulunan çantamda yaklaşık 10 milyar lira para, çekler, senetler ve özel eşyalarım vardı. Her şeyimi kaybettim’’ diye dert yandı. Karpuz satıcısı Kemal Akav da ‘‘Ben karpuzları tartarken, otomobilin hareket ettiğini bile farketmedim’’ dedi. Ömer ÇAĞLAK / İSTANBUL  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı