Gündem Haberleri

  İki kardeşin hayat depremi

  Hürriyet Haber
  17.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANNE ve babaları 1 yıl önce boşanan, Marmara depreminde ise evleri yıkılan 14 yaşındaki Yusuf ve 13 yaşındaki Enis Erhan Nasacı kardeşler, hayatlarının üçüncü depremini yaşadı. Ailelerince istenmeyen iki kardeş şimdi de sokakta kaldı. Önce İstanbul'daki babalarının yanına giden çocuklar, kapı yüzlerine kapanınca, deprem sonrası Alanya'ya yerleşen annelerinin yanına döndüler. İki kardeş, anneleri Fatma Nasacı'nın Adapazarı'na döndüğünü öğrenince de polis karakoluna sığındılar.

  SON ÇARE POLİS

  Yaklaşık bir yıl önce boşanan Adapazarlı Fatma-Cengiz Nasacı'nın oğulları Yusuf Erman ile Enis Erhan, Alanya'da ortada kalınca Terminal Polis Karakolu'na sığındılar. Anne ve babaları tarafından istenmediklerini belirterek karakola başvuran Enis ve Yusuf, ‘‘İstanbul'da yaşayan babamız bizi otobüse bindirerek, depremden sonra Alanya'ya yerleşen annemizin yanına gönderdi. Annemiz de Adapazarı'na geriye dönmüş. Ortada kaldık. Zaten annemiz bize bakamayacağını söyleyip babamıza göndermişti. Dışarıda kalınca son çare polise sığındık’’ dediler. 17 Ağustos depreminde yan yatan evlerinin daha sonra yıkıldığını söyleyen Nasacı Kardeşler, anneleri Fatma Nasacı ile Alanya'ya geldiklerini söyledi.

  AİLENİN YANINA

  Mahmutlar Beldesi'nde bir ailenin yanına yerleştiklerini belirten Enis Nasacı, ‘‘Yeni Mahalle İlköğretim Okulu'nda eğitimimize devam ettik. Tatilde annem bize bakamayacağını söyleyerek İstanbul'daki babamızın yanına gönderdi. Babamız Ukraynalı bir kadınla evlenmiş. Bize 10 gün baktıktan sonra Alanya'ya annemizin yanına gönderdi. Annemiz de Adapazarı'na gitmiş’’ diye konuştular.

  BABA İSTEMEDİ

  Nasacı Kardeşlerin en iyi şekilde ağırlandığını anne ve babanın defalarca telefonla arandığını belirten Terminal Karakolu Başkomiseri Levent Üstüner, ‘‘Anneleri babalarına gitmelerini istedi. Baba ise çocukları istemedi. Daha sonra anneleri ile tekrar görüştük ve ikna ettik’’ dedi. Nasacı Kardeşler, iki gün sonra yeniden Adapazarı'na yerleşen ve hala ayrıldığı eşinin soyadını hala kullanan anne Fatma Nasacı'nın yanına gönderildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı