Gündem Haberleri

  İki çocuk enkaz altında can verdi

  Hürriyet Haber
  11.01.2002 - 10:36 | Son Güncelleme:

  Eminönü'nde, 3 katlı ahşap bir bina çöktü. İki çocuk ile anneleri kurtarılırken ailenin diğer iki çocuğu hayatını kaybetti.

  Küçükpazar Hoca Gıyasettin Mahallesi Sarı Beyazıt Camii Sokak 10 numarada bulunan 3 katlı ahşap bir bina, saat 09.40 sıralarında, henüz belirlenemeyen bir nedenle çöktü.

  Dış cephesi ayakta duran ancak içten çöken 3 katlı ahşap binaya gelen itfaiye ekipleri, içeride bulunanları kurtarma çalışmalarına başladı. Çöküntü arasından, çocukların çığlıklarını duyan itfaiye görevlileri, ilk olarak 3 yaşlarındaki Aynur Yılmaz isimli kız çocuğunu sağ olarak kurtarmayı başardı. İtfaiye ekipleri daha sonra 9 yaşlarındaki bir kız çocuğuna daha ulaştı. Çöküntü altından çıkarılan Kader'in yapılan ilk muayenesinde önemli bir sağlık sorunu olmadığı belirlendi.  
    
  Son olarak göçük altındaki 38 yaşındaki anne Evrize Yılmaz da sağ olarak kurtuldu. Ancak kurtarma ekipleri Yılmaz`ın, enkaz altında kalan diğer iki çocuğunun ise ancak cesetlerine ulaşabildi.

  DİĞER KATLAR BOŞTU

  Görgü tanıkları, evin saat 09:40 sıralarında aniden büyük bir gürültüyle çöktüğünü ve binanın katlar arasındaki tavanları göçünce çatının zemine kadar indiğini anlattılar. 3 katlı ahşap evin 1. katında Yılmaz ailesinin oturduğu, diğer katların ise boş olduğu belirtildi.

  Bu arada, Sirkeci Tren Garı`da temizlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenilen baba Ramazan Yılmaz, evine geldiğinde çocuklarının göçük altında olduğunu öğrenince sinir krizleri geçirdi. Baba Yılmaz, sabah evden çıkarak işine gittiğini anlattı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı