Gündem Haberleri

  İki çocuğunun gözleri önünde öldürüldü

  A.A.
  10.05.2008 - 10:02 | Son Güncelleme:

  Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde bir kişi, 4 ay önce evlendiği karısını, kendisini terk ederek ilk eşine döndüğü gerekçesiyle, 2 çocuğunun gözleri önünde tabancayla vurarak öldürdü.

  Alınan bilgiye göre, Eğitim Mahallesi Orman Sokak'ta oturan Nimet K. (50), 2 yıl önce ölen annesinden maaş bağlatmak amacıyla 8 ay önce 34 yıllık eşi Murat Usta'dan ayrıldı.

  Nimet K, eşinden ayrıldıktan 4 ay sonra ilk eşinin daha önceden tanıdığı Hasan K. (51) ile evlenerek Karabük'e yerleşti. Ancak Nimet K, kendisini dövdüğü gerekçesiyle önceki gün Karabük'teki evini terk etti ve ilk eşinin 4 çocuğuyla birlikte oturduğu Bursa'daki evine geri döndü.

  Eşinin kendisini terk etmesine sinirlenerek kiraladığı otomobille Bursa'ya gelen Hasan K, Nimet K'nin, çocukları Şirin (18) ve Şafak Usta (14) ile birlikte olduğu sırada eve geldi. Eşine kendisiyle yeniden Karabük'e dönmesini söyleyen Hasan K, olumsuz yanıt alınca 2 çocuğun yanında Nimet K'nin başına tabancayla 3 el ateş ederek olay yerinden kaçtı.

  Nimet K, olay yerinde yaşamını yitirdi. Zanlı, Gürsu ilçesinde kamyon garajında güvenlik güçlerince yakalandı.
  Anneleri gözleri önünde öldürülen ve olayın şokunu uzun süre üzerlerinden atamayan Şirin ve Şafak Usta, iş yerindeyken olayı öğrenerek eve gelen babaları Murat Usta tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.

  Murat Usta, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşiyle 8 ay önce anlaşmalı olarak ayrıldıklarını belirterek, “2 yıl önce ölen annesinin maaşını alabilmesi için boşanmıştık. Boşandıktan 4 ay sonra daha önceden tanıdığım Hasan K. tarafından zorla kaçırılarak evlendi. Önceki gün de Karabük'ten kaçarak bana döndüğünü söyledi. Ben işteyken bu haberi aldım” dedi.
  Zanlının sorgulamasının ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.
  Soruşturma sürdürülüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı